Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raaistlin

Rozwiązany: Pomoc w wyborze karty sieciowej Wi-Fi

Polecane posty

Witam serdecznie, nim opiszę temat, zarzucę wzorcem.

  • Cena jaką możesz przeznaczyć na kartę - do 100 złotych
  • Producent i model routera/Access Pointa z którym dana karta będzie się łączyła - D-Link DI series
  • Wybór technologi routera/Access Pointa - G, ale zależy mi także na N ze względu na przyszłośc
  • Karta ma mieć złącze USB, PCI czy PCI-E - raczej USB
  • Pod jakim systemem operacyjnym będzie działała?** - Windows 7
  • Kto jest usługodawcą internetowym i jaką masz prędkość internetu? - Dialog, 10 Mb

Ok, tematu nie zakładałbym, gdybym nie był w lekkiej kropce. Otóż przeprowadziłem się do nowego mieszkania. Sytuacja jest taka, że mieszka tutaj 13 osób i prawdopodobnie wszyscy łączą się z siecią. Na laptopie w moim pokoju NIE MAM ŻADNYCH problemów z łącznością i internet chodzi bardzo dobrze. Zawsze są 4 kreski, czasami wpadnie 5, czasami spadnie do 3, ale bardzo rzadko.

Problem jest tego typu, że dokładnie w tym samym miejscu stoi komputer PC, który łączy się z routerem przez kartę Pentagramu Hornet Wi-Fi (stara, kupowana kilka lat temu) i... nie może przypisać adresu sieciowego. Generalnie karta ta jest słaba, w innym domu też internet znikał, gdy ktoś bliżej routera podłączył się przez laptopa (tak jakby mocniejsze karty wykopywały tego), więc nie dziwię się, że przy tylu użytkownikach na tej sieci w ogóle nie może przypisać sobie adresu (choć trzy kreski zasięgu ma). Mniejsza z tą kartą.

Chcę sobie kupić pod USB dobrą kartę, która na spokojnie się tu podłączy i nie będzie żadnych problemów. Chodzi o coś mocnego, najlepiej z jakąś dodatkową antenką (widziałem takie ustrojstwa, tylko czy to zda egzamin?), żebym się nie denerwował, że nie mogę się podłączyć. Interesują mnie dobre firmy, żadnych Pentagramów więcej (nigdy więcej nie kupię tego syfu). Mogę na to przeznaczyć 100 złotych, więc myślę, że już coś dobrego da rady kupić. Aha, myśląc przyszłościowo, chciałbym aby w miarę możliwości taka karta obsługiwała szybkie łącza typu 150mb, ale nie jest to warunek konieczny.

Zakładam temat, bo nie chcę znowu kupić jakiegoś gniotu, który będzie działał, jak będzie chciał. Wierzę, że coś mi zaproponujecie. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko współczuje temu routerowi ;). Być może twój PC nie może się połączyć ze względu na nadmiar użytkowników łączących się bezprzewodowo z routerem (choć to trochę mniej możliwe). Co do samej karty. Jeśli na USB to AirLive WN-370USB, jeśli na PCI to TP-Link TL-WN951N.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mu współczuję. Nadmiar użytkowników raczej nie jest problemem, bo nowe laptopy łączą się bezproblemowo. Tak jak pisałem, ta karta potrafiła mieć takie odpały nawet z dwoma użytkownikami sieci. Dzięki za odpowiedź, skuszę się na AirLive, o coś takiego właśnie mi chodziło. Temat raczej do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...