Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NoNamePL

Uszkodzony procesor - ułamane nóżki.

Polecane posty

Witam! Przez swoją głupotę uszkodziłem kilka nóżek procka, jedna się nawet ułamała... ale procek chodzi, i nawet nic nie wywala - oprócz tego że pokazuje temperatury dochodzące do 255 stopni, i co chwilę taktowanie schodzi do 800 mhz.... Czy coś coś da się z tym zrobić? Raczej nie sądzę że na gwarancje przyjmą pod pretekstem złych temperatur... w biosie temperaturę normalnie odczytuje, ok 31 stopni więc chyba bez problemu... próbowałem na płycie powyłączać niektóre opcje żeby nie zmniejszało taktowania, ale bez skutku... płyta msi 970a-g46.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud, że procesor wgl. działa skoro uszkodziłeś "nóżki" jego. Powiem ci tak, żadna gwarancja/serwis nie przyjmie ci tego procka pod pretekstem "złych temperatur" to nawet przepraszam idiota zauważy. Szczęście twoje, że wgl. działa sprzęt ale ryzykujesz i to bardzo, jeżeli nie daj ci dojdzie do zwarcia coś, może nie być różowo więc trzeba działać w stronę wymiany go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie coś takiego powinno dać się naprawić. Z tego co wiem owe nóżki można przylutować (bardzo precyzyjnie). Czymś takim może zając się złotnik,zegarmistrz,serwis. Moja wiedza na ten temat jest tylko teoretyczna. Nigdy nie miałem takiego przypadku, jednak ludzie mówią, że jest to do naprawienia. Może ktoś inny będzie miał większą wiedzę na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...