Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Precelmen

Głośna praca komputera

Polecane posty

Witam!

Kilka dni temu kupiłem sobie BF3. Wszystko fajnie tylko, że wczoraj w czasie gry usłyszałem dziwne dźwięki z komputera. Jak na moje ucho to był jakiś wentylator (bo wątpię żeby dysk twardy tak szybko się kręcił). Chłodzenie procka boxowe (procesor I5-2400) chłodzenie karty graficznej zwykłe (karta graficzna to Gigabyte GTX 560). Dodam, że komputer znajduje się pod biurkiem (nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale wydaje mi się, że nie jest zbyt dobrze wentylowany). Proszę o pomoc.

Edit: Sprawdziłem temperaturę HDD i po graniu w BF3 wynosiła 40 stopni. Nie sprawdziłem temperatur procka i grafiki bo nie wiem jakim programem (jakbyście mi mogli polecić jakiś program dla początkującego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programem dobrym do sprawdzenia temperatury procka i karty jest HWMonitor.

Wrzuć screena z temperaturami w spoczynku oraz pod obiążeniem

Podaj jaki masz zasilacz ( marka i moc)

Masz inne problemy z komputerem np. podczas grania w inne gry?

Odkręć boczną ściankę komputera i zobacz czy jakaś taśma nie wchodzi pod jakiś wentylator

down: Trochę przesadziłem- fakt smile_prosty2.gif Miałem napisać coś innego smile_prosty2.gif

Edit2: Znikła, bo głupio to wygląda jak ty radzisz kilkanaście minut :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu daj screena z temperaturami pod obciążeniem, z programu HWMonitor (pograj kilkanaście minut, a HWM niech działa w tle).

Edit: Spóźniłem się.

@up- Godzina? Nieco przesadzasz.

Edit2: "Godzina znikła". :)

Edit3: Nie jestem żadną wyrocznią, więc z tego powodu, że ja napisałem "kilkanaście minut", "godzina" nie powinna znikać, tylko - jeśli już - z powodów bardziej merytorycznych. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w normie (procka - w troszeczkę "wyższej"). Na boxe nic szczególnego i nie ma się czemu dziwić, że chłodzenie wraz ze wzrostem temperatury staje się głośniejsze. Chyba, że zupełnie nie o to chodzi (może o jakieś chwilowe terkotanie?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżała się rdzeni (core), ale ogólna - nie, a jak pisałem, na rdzeniach może być wyższa.

Jeśli miałbym wybierać, wymieniłbym chłodzenie procesora. Choć w sumie, w obudowę można zamontować byle jakie "wiatraki", a to nie byłby duży koszt, więc można i zmienić chłodzenie, i domontować wentylatory. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...