Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fddsfwfa11

Pamięć RAM a system 32 bit

Polecane posty

Witam,

Dokupiłem sobie 4gb ramu DDR 3 (w komputerze miałem identyczny Goodram), ogólnie po to żeby pograć w bf3 ponieważ ta gra strasznie zżera ram i po jakimś czasie zaczyna się przycinać. I mam problem tego typu że komputer wyłapuje mi 8gb i pisze że je posiadam ale jak włącze już np menadżera zadań to komputer zużywa około 1gb a zostaje nie 7 a 3;( Co jest nie tak? Może system nie da rady obsłużyć 8 gb?? Windows 7 Ultimate 32 bit.

W moim komputerze pisze że pamięć ram 8gb a dostępne tylko 3 ocb???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał antros - systemy 32-bitowe obsługują do 3 GB pamięci RAM. Aby skorzystać z większej ilości, musisz mieć system 64-bitowy.

Ze swojego doświadczenia dodam, że nie ma sensu instalować Win7 64-bit na sprzęcie z ilością RAMu mniejszą, niż 4 GB. Sama do niedawna hulałam na sprzęcie z Win7 Professional 64-bit i 3 GB RAM - sam system i gry chodziły co prawda w miarę płynnie, ale zdarzały się zaciachy i spadki FPS. OS bowiem zabierał ponad 1 GB pamięci, zostawiając bardzo mało miejsca dla innych aplikacji. Pomogła dopiero wymiana jednej z kości RAM (z 2+1GB na 2+4GB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...