Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maly0216

Dziwny błąd Dysku Twardego?

Polecane posty

Witam mam taki troche dziwny problem zainstalowałem pierwszy raz windows 7 64bit poszła instalacja bez problemu lecz po paru rozruchach kompa system nie chce się włączyć i odpala w kółko kompa wiec postanowiłem ponownie zaistalować sstem ten sam i napotkałem kolojny błąd nie wykrywało mi w ogole dysku twardego Sata raz mi go wykrywa po chwili juz nie dałem do znajomego informatyka on mi pow ze mu dysk wykrywała i zaistalował system bez problemu komp podził 4 dni włączyłem go system sie załadował poczytałem wiadomości i zaczął wywalać błędy nie mogłem nic zrobić nawet zamknąć system wiec byłem zmouszony zrobić restart i znowu ten sam błąd tylko że zaraz po restarcie wyskoczył błąd w stylu boot device nie jestem pewnien bo teraz nie wyskakuje podaje dane kompa te które pamietam ponieważ nie chce robić co chwile reinstalacji systemu

intel core i5 processor 2300

ram DDR3 3*2GB

windows 7

tylko co pamiętam nie sprawdzałem dysku bo szczerze nawet nie zdązyłem a kiedy zrobił mi go niby informatyk i zapewnił ze wszystko dobrze nawet nie sprawdzałem proszę o pomoc;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka "wada" płyty głównej, że jak czytnik kart mam włożoną jakąś kartę lub obojętnie co to mi komputer zawiesza się na etapie przeprowadzanie POST'a, zobacz czy u Ciebie nie ma podobnie i przed uruchomieniem odłącz wszystkie pamięci, myszkę itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze nic nie wykryło żadnych błędów

Owszem, "wykryło". 9128 błędów odczytu (ho ho!) i 114 CRC. Wypadałoby zrobić skan (i tylko to - żadnych "remapów" i "erase'ów") w programie MHDD (opis).

Być może jednak dysk nie jest uszkodzony, a winne tych błędów jest np. nieprawidłowe zasilanie (jaki masz zasilacz?). Na początek wymień kabel SATA i sprawdź podłączenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie wygląda, jednak błędy nie biorą się znikąd. Jedynym wiarygodnym w tej chwili źródłem jest S.M.A.R.T. Benchmark bywa przydatny, lecz Error Scan prawie wcale (albo nie wykryje, albo wykryje to co i tak jest w "Smarcie", albo ewentualnie będzie miał problemy z odczytem jakichś sektorów i zaznaczy je na czerwono, a wcale to nie muszą być bady), a już Quick Scan jest kompletnie do niczego.

Poza tym, w tym przypadku, może być coś nie tak z elektroniką / z wejściem dysku, a to nie będzie objawiać się badami. Dodatkowo: uszkodzeń może nie być, ale mogą występować zbyt wolne sektory i z tego powodu zdarzające się duże problemy z odczytem. To po prostu trzeba sprawdzić.

BTW, jak już sprawdzać to wszystko, co się da, a mianowicie - zasilacz (miernik/podmiana) i RAM (Memtest86+).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chcecie więcej wiedzieć? pytajcie

błąd jest tego typu ze wszystko jest przez jakiś czas dobrze a zdarza się tak że włączam kompa posiedze chwile i wyskakują błędy windows nie mogę nawet normalnie wyłączyc komputera jedyne co mogę zrobić restart i po restarcie już windows jest do niczego za każdym razem kiedy tylko wyskakuje logo windows system sie wyłącza nie pomaga nawet naprawa z płyty systemu jedynym sposobem jest reinstalacja systemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem, a ja wiem! Sprawdź czy ci porty SATA działają, potem czy na kablach łączących HDD i płytę nie ma przerwy. Jeżeli używasz przejściówki, to ona może być problem. Większość z nich to urządzenia wadliwe. Jeśli wszystko ok, sprawdź BIOS płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem, a ja wiem! Sprawdź czy ci porty SATA działają, potem czy na kablach łączących HDD i płytę nie ma przerwy. Jeżeli używasz przejściówki, to ona może być problem. Większość z nich to urządzenia wadliwe. Jeśli wszystko ok, sprawdź BIOS płyty.

Więc tak przejściówka jest ale nie do dysku twardego lecz do napędu optycznego porty SATA jak sprawdzić? Skoro dysk mi wykrywa to chyba muszą działać. Kabel Sata wymieniłem na nowy nie sprawdziłem jeszcze reszty kabli bo nie zdążyłem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...