Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Velden

Odświeżanie starego kompa

Polecane posty

Witam, mam pewno dość nietypowy problem.

Otóż od pewnego czasu chciałem podrasować sobie swojego staruszka (stacjonarny). W decyzji pomogła mi awaria dysku twardego.

Zakupilem nowy (1TB), ktory jednak jest... zbyt nowy dla mojej płyty głównej. Z powodu zbytniej opieszałości i błędnemu postępowaniu ze sklepem (i wyborem) nie mogę już go zwrócić i wymienić na inny.

Toteż mam zamiar wymienić plytę główną i minimalnie całą resztę (niestety z kasą obecnie krucho), jednakze w założeniu tak, by później dało się podrasować poszczególne komponenty.

Na chwilę obecną mam:

------------------

CPU

AMD Athlon 64 2800+

RAM

1,50 GB DDR (kość 1 GB i 0,5 GB DDR1) //producent raczej nie ma tu znaczenia

Płyta Główna

MSI MS-6702 (Socket-754)

Grafika

128MB ATI RADEON 9600 Series

Dyski Twarde

Seagate Barracuda 1TB [st1000dm003]

Audio

Realtek AC'97 Audio for VIA ? Audio Controller

Zasilacz:

Xpower 400 Watt, AC 220 V, 50 Hz

Napędy:

DVD

-----------------

Od pewnego czasu marzy mi się 4 GB RAMU, jednakże jakbym miał kupować DDR1 to szybciej zbankrutuje...

Toteż potrzebowałbym płyty:

- wspierającej DDR3 (bodaj najtańsze - a nie gorsze od DDR1 i DDR2 -> w skrajnych przypadkach nieco lepsze),

- w miarę możliwości, działającej w zgodzie z procesorem obecnym, ale pozwalającej na zmianę na nowszy (powiedzmy 2 rdzenie po 2 GHz)

- oczywiście wspierający dysk 1 TB, SATA 3

Do tego oczywiście jakieś dobre kostki RAMU oraz komponenty które niestety muszę zmienić NATYCHMIAST (brak kompatybilności).

Mój największy dylemat to właśnie procesor, jaki byłby kompatybilny z płytą (jestem zielony całkiem w płytach).

Pytanie też, czy potrzebna jest zmiana procesora (wysłużony już sporo jest), jak i z pewnością zmiana plyty wiąże się ze zmianą obudowy.

Oczywiście, jeśli czegoś nie podałem lub podałem zbyt szczegółowo, mogę podać.

Ogólnie chodzi o jaknajmniejsze wydatki, ale w miarę 'przyszłościowo', gdyż zmiana płyty rzutuje na całą resztę.

Idealną dla mnie byłaby konfiguracja pozwalajaca na 'stopniowe' zmiany komponentów (głownie RAM czy proc) by całość odświerzyć.

Jako maksymalną granicę dajmy 1k (więcej nie da rady).

Z góry dzięki za waszą pomoc i rady, czy propozycję co dalej czynić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak mniemam, płyta jest całkiem niezła (2 sloty na ram DDR3 to całkiem wystarczające, jedno USB 3.0 etc)

Na zasilaczu jak zgaduje nie oszczędzamy (sądząc po dyskusjach na tym forum itp)

Pamięć raczej też racjonalna (używałem GoodRamów i złe nie są, może mogłyby być szybsze, ale sa okey)

Ale... czy nie dałoby rady słabszego procka? Nie wiem czy mi aż taki jest potrzebny, a ceny z czasem zejdą i tak.

Jak mniemam:

Intel Pentium Dual Core G530 też byłby dobry, a o niebo tańszy. Jest on kompatybilny z resztą?

Wolałbym mieć pewien zakres (prawie jak 'widełki') cenowo, procesorowe, nie koniecznie wysycając całe 1k zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi zeszło niestety, zbieranie kasy i inne sprawy. Teraz jednak ostatecznie chce zakupić całość. Pytanie tylko:

Jaki inny, podobny zasilacz byłby dobry? (ten teraz jest ciężki do dorwania...)

No i sprawa obudowy... stara, czy nowa?

Obecna obudowa:

PC ATX atx-6055L /CODEGEN

Niestety nie mam doświadczenia w kupowaniu sprzetu na części,

Wolałbym coś ze sklepu:

http://www.net-s.pl/ gdyż resztę tam tanio dobrałem.

Ps Jak sądzicie, gdy mam sklep blisko, lepiej pójść do sklepu i na miejscu wybrać, zamówić i odebrać w sklepie (dopłata bodaj 10 zł) czy zamówić do domu? Kwestia oczywiscie stosownej umowy/warunków.

I Czy składanie całości z kawałków (obudowa, pływa, zasilacz) jest bardzo skomplikowane.. czy raczej kwestia przykręcenia paru śrubek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest problem z owym komputerem.

W ogóle nie reaguje na przycisk power. Podłączyłem kabelki od zasilania zgodnie z instrukcją, a to tu dalej brak jakiejkolwiek reakcji.

Zwarłem nawet piny zasilania (Power Switch) i dalej nic.

Nie mam już pomysłów co może być nie tak.

Na starym zasilaczu także nic.

Jak dla mnie albo czgoś nie podpiąłem, albo płyta/zasilacz coś nie daje rady...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...