Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor

Instalacja Windows XP na komputerze z Windows 7

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem. Bardzo chce odpalic kilka starszych gier, ktore gryza sie z Windows 7. Normalnie dalbym sobie spokoj, ale znalazlem jeszcze inne ciekawe tytuly na GoG i Windows 7 staje sie dosc powaznym problemem. Posiadam Windows XP, ktorego uzywalem na starym kompie, wiec zaczalem sie zastanawiac, czy moge zainstalowac drugi system i uruchamiac przez niego starsze gry.

Mam tylko jeden problem - owy Windows XP jest juz zainstalowany na jednym z moich komputerow. Oba kompy nie beda wlaczane jednoczesnie, ale czasem bede musial skorzystac z tego starego, na ktorym Windows XP byl aktywowany pierwszy. Zastanawiam sie, czy nie wystapia jakies problemy po tym, jak Windows XP zostal juz aktywowany na innym komputerze. Dziekuje za zaisnteresowanie tematem.:D

Jesli jest to mozliwe to prosilbym o polecenie jakiegos dobrego poradnika lub instrukcje. Google wyszukuje rozne rzeczy, ale jestem software'owym tumanem i niekoniecznie wszystko rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka rozwiązań:

zgodność z win xp (w ustawieniach pliku .exe gry ustawiasz)

maszyna wirtualna z win xp (VirtualBox, etc.)

Jeżeli system xp jest zainstalowany na innym komputerze, który ma na sobie naklejkę z numerem seryjnym, oznacza to, iż masz licencję OEM. Licencja ta obejmuje tylko jedno stanowisko, a dokładniej jedną płytę główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz klucz do Windows 7, czyli jest aktywowany to oficjalne przez stronę Microsoftu można pobrać Windows'a XP i zrobić maszynę wirtualną podczas uruchomionej Siódemki. Mam i polecam, można instalować na dowolnej partycji lub jak program w folderze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry z gog sa kompatybilne z win 7

Nie chce byc nie mily, ale prosilbym o zapoznanie sie z tematem, a nie rzucanie sloganami reklamowymi. Gdyby to bylo takie proste to bym przeciez pomocy nie szukal.

zgodność z win xp (w ustawieniach pliku .exe gry ustawiasz)

To, niestety, nie pomoze w przypadku kilku gier, ktore mnie interesuja m.in. Independence War II, ktore zdaje sie bardzo nie lubic z kombinacja Windows 7 i kartami nVidii.

maszyna wirtualna z win xp (VirtualBox, etc.)

Chodzi moze o cos takiego?

http://windows.micro...de-in-windows-7

Wyglada to calkiem obiecujaco (na pierwszy rzut oka), ale martwi mnie wzmianka o tym, ze nie powinno sie tego uzywac z programami graficznymi, ktore maja spore wymagania sprzetowe. Przypuszczam, ze takie I-War II po zainstalowaniu modow moze byc calkiem mocorzerne. Chyba, ze miales na mysli cos innego.

Jesli chodzi o 'prawna' strone rzeczy to wydaje mi sie, ze mam wersje OEM. Z tego co mowicie instalacje na kilku kompach moge sobie wybic z glowy.

@oliee0 - jest to cos do rozwazenia. Mam wrazenie, ze zlinkowana przeze mnie strona odnosi sie do czegos podobnego. Martwi mnie tylko, jak to wplynie na wydajnosc. Mam AMD Phenom II x3, 4GB Ram i GTX9800, jesli to ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...