Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotrekn

Wi-Fi a kablowy internet

Polecane posty

I znów ja, znów z internetowym problemem.

Od zawsze mam wkomputerze internet kablowy. Niedawno sprawiłem sobie do tego router z Wi-Fi, wokół którego mam założoną sieć domową. Sieć działa w porządku, jednak kiedy tylko się z nią łączę, dostaję timeouty na połączeniu z internetem. Problemy znikają gdy się rozłączę albo gdy włączę dzielenie internetu ze wspomnianą siecią, tylko wtedy tracę dostęp do grupy domowej.

Mój router to D-Link DIR-605L.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie zaczaiłem ;). Masz problem z połączeniem się z siecią domową (tj. masz już sieć, w której pracuje iluś tam użytkowników i np. współdzielą pliki, drukarki itd.) czy z samym routerem (tj. timeouty na urządzeniach przy łączeniu się przez WiFi)?

dzielenie internetu ze wspomnianą siecią

Dzielenie tzn.? Oraz jaką metodą to wykonujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer z internetem, który podłączam do wspomnianego routera. Po podłączeniu dostaję timeouty przy każdej próbie zrobienia czegoś w internecie - strony internetowe, IRC, cokolwiek.

Problemy znikają, kiedy włączam Windowsowe ICS - prawym na połączenie sieciowe dające mi internet, dzielenie połączenia z wi-fi podłączonym do routera. To znaczy, problemy z internetem, który zaczyna działać normalnie, ale za to nie mogę korzystać z grupy domowej, tj. ten komputer nie widzi grupy, a grupa nie widzi jego.

Próbowałem pociągnąć kabel między routerem a tym komputerem. Nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Live CD z Fedorą 16 (KDE), ale miał problemy z identyfikacją w sieci (tj. próbował, próbowął, ale nie chciało mu wyjść...). Internet działał jak trzeba, tak swoją drogą...

Jutro spróbuję innej dystrybucji, bo jeno Fedorę mam w tej chwili pod ręką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mi zeszło, ale zassałem Óbuntu i je wypróbowałem. Podpiąłem się pod Wi-Fi bez problemów, po czym internet również bez zarzutu funkcjonował. Jednocześnie na Windowsie bez zmian - gdy wpinam się do sieci bezprzewodowej, wszystkie "internetowe" połączenia magicznie kończą się timeoutami.

Być może router w jakiś sposób wymusza korzystanie z niego do łączenia z internetem, nie wiem... Aktualnie próbuję co nieco pozmieniać na stronie ustawień, dokopawszy się do domyślnego loginu/hasła (które wypadałoby również zmienić, w zasadzie...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...