Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magic1101

Rozwiązany: Długi start win7

Polecane posty

Witam.

Kilka dni temu mój system zaczął się długo uruchamiać (7-10 min), przeczyściłem rejestr, zrobiłem defragmentacje dysku lecz dużo to nie dało. Postanowiłem więc sformatować dysk i wrzucić system na nowo.

Niestety nie pomogło to, wręcz przeciwnie, laptop włącza się teraz 15-20 min.

Przy ładowaniu systemu (Uruchamianie systemu windows) potrzebuje ok 5 min;

Przy ekranie "Zapraszamy" potrzebuje ok 10 min;

ok 5 min zajmuje mu załadowanie sterowników + steam :P

Wydaje mi się, że to wina dysku, ale wole się upewnić.

Jeżeli to dysk to tu moje pytanie, da się go naprawić samemu jakimiś programami, czy muszę kupować nowy dysk? :>

Zainstalowałem HD Tune i oto screen z zakładki health:

post-45782-0-39908800-1356211435_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować, dysk ma 37 niestabilnych sektorów (a prób realokacji dużo więcej), więc nie dziwota, że są problemy. Możliwe, iż są to bady logiczne, a ich da się pozbyć (opis procedury).

EDIT:@down- Po co Ci to (pytam z ciekawości)? Właściwie chodzi mi o ErrorScan ("pozostałe", nawet w tak oczywistym przypadku, mogą nieść nieco przydatnych treści), który w ogóle jest raczej bezużyteczny (bywa pomocny laikom, do zorientowania się w kwestii pojawienia się jakichś badów, lecz też - jak zauważyłem - wprowadza w mylny stan zadowolenia, iż owych nie ma i że - gdy wszystkie pola są na zielono - z dyskiem jest wszystko ok, tymczasem może być zgoła inaczej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie quick scana w zakładce error scan, dało efekt 0,1% damaged block, lecz z natury nie ufam quick'om więc odpaliłem normalny scan. Po 20 min to wyłączyłem, bo na 1/4 bloczków 60% było czerwonych ;)

Ramu posiadam 4GB

Rozwiązanie antrosa sprawdzę później, jak chwile czasu będę mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - bady, ale te wykrywane przez program to niestabilne sektory, które mogą być błędami logicznymi a nie fizycznymi. Realokowanych na razie nie ma, więc wszystko jeszcze możliwe... Aczkolwiek, skoro było tak dużo "czerwonych kwadracików", raczej czarno to widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...