Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shantirelPL

Dziwne dzwieki pod obudową!

Polecane posty

Witam,

Mam następujący problem:

W moim kompie procesor (on sam badz cos w jego poblizu) wydaje dziwne świergocząco/piszczace dzwieki. Przypominaja one piskliwsza prace dysku twardego typu hdd. Dzwieki sa adekwantne do pracy procesora i wystepuja od momentu ladowania sie Win8 do samego wylaczenia a ich intensywnosc zalezy od natezenia pracy procesora. Czy ktoś ma może jakiś pomysł co to może być?? Wymieniłem dzisiaj plyte główna na "asrock 4core1600p35" procesor to intel core 2 quad, 8 gb ram, dysk sdd 120 gb, zasilacz 340W (czy to on jest przyczyną). Proszę o pomoc w miarę możliwości i pozdrawiam sad.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem zasilacz który miał 3lata. Dzwiek nie ustał. Dalej słychać skwierczenie z okolic procesora :/ nie mam juz pomysłów i czuje sie bezsilny.

Jeżeli to pomoże w diagnostyce to słychac to buczenie rowniez przy banalnym przesowaniu myszy po ekranie. wtedy jest to ciagle nieprzerwane brzeczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo ! Moja konfiguracja: Asrock N68, Amd Phenom X4 945, ATI Radeon HD 7770, Ocz SteahlXStream 400W , Ram 2 GB, Dysk Seagate. U mnie trwa to dosyć długo i wymieniałem po kolei płyte główną Abit na Asrock (stara się spaliła), ram (stary się spalił) , zasilacz (ibox na ocz) , procek i kartę(Athlon 64 6000+ na Phenom , Radeon HD3870 na 7770) i niestety dźwięk nadal jest !. Przy ruszaniu myszką słuchać ciagłe buczenie i tak jak u cb występuje to z okolic procesora. Sprawdź co się dzieje np. przy przy przełączaniu obrazków na głównej stronie CDA (tą strzałką) bo u mnie powoduje to zwiększenie natężenia dźwięku. Mam nadzieje że się z tym razem uporamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną są cewki zasilania procesora. Zalałem je żywicą co jednak odradzam po całej tej operacji bo uszkodziłem sobie przez usówanie nadmiaru zywicy wentylator procka. Jest do wymiany. Hałas zmalał o jakieś 60% teraz jest do wytrzymania. Pozostaje mi po prostu kupić znów nową płytę główną. Tym razem już nie pokuszę się na używaną. I tutaj prosił bym o radę: mianowicie jaką płytę wybrać z socet 775, dd3 i najlepiej sataII/III? tak do 350zł?

Chciałbym też podziękować za próby pomocy. Aha po zalaniu buczących cewek temperatura procka wzrosła do jakichś 60 *C nie mam pojęcia czemu. Jakoś przeboleje ten miesiąc xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...