Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BloodDeath

Rozwiązany: Problem z WiFi z routera Tp-Link TL-WR841N

Polecane posty

Witam, mam problem z WiFi z routera TP-Link TL-WR841N. Do wczoraj wszystko działało w porządku. Dzisiaj panowie technicy z Dialogu zamontowali mi dekoder do TV i teraz z jednego modemu rozchodzi się TV, internet i telefon. Wcześniej miałem tylko internet i telefon od tego operatora. Panowie podłączyli tylko kabel RJ-45 do modemu i do dekodera tv no i dekoder do TV. . Zwiększyła się przepustowość internetu z 10/0.6 na 20/1,3 Mbps. Po tej operacji internet w komputerze, po kablu, działa bez problemu, natomiast w telefonie (Xperia Neo V) i TV (Sony KDL-46NX700) nie działa. W telefonie czasem łączy ale podaje wtedy że "Łączność ograniczona" i nie można połączyć z żadną stroną włącznie ze 192.168.1.1. Modem to CORECESS CC3942ES. Czy to jest wina routera czy modemu i jak to naprawić? Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komputera tak, jeśli chodzi o wejście z przeglądarki ( u mnie na 192.168.1.1), z telefonu komórkowego nawet jak niby połączę ( wczoraj w nocy telefon podawał już jakoby połączył się "normalnie" ale i tak nie działało nic) to nie. W telefonie i routerze ustawiłem także, konkretne IP dla telefonu ale i tak nie działa. W telefonie podczas próby połączenia jest informacja o uzyskiwaniu numneru IP po czym albo przestaje widzieć sieć i rozłącza albo się łączy bez rzeczywistego dostępu do sieci. W TV jak próbuję połączyć z siecią otrzymuję taką informację:

Urządzenie sieci bezprzewodowej: OK

Dostęp lokalny: Zakończone niepowodzeniem

Dostęp do internetu: Zakończone niepowodzeniem

Dla jasności: Modem mam podłączony światłowodem do pudełka na ścianie z którego kabel idzie w świat. Modem nie jest moją własnością. Do modemu mam podłączony telefon, dekoder i router. Telefon mój, router mój, dekoder Dialogu. Do routera podłączony kablem jest komputer i bezprzewodowo (był) telefon komórkowy i telewizor. Komputer jest mój, telefon komórkowy też mój, i tak samo telewizor.

Router mimo że telefon nie jest połączony czasami podaje go na liście podłączonych urządzeń.

Przed chwilą przy kolejnym sprawdzaniu w TV, po odłączeniu kabla od komputera, pojawił się komunikat że Dostęp lokalny OK, a przy kolejnym sprawdzeniu także i dostęp do internetu OK, ale i tak nie ma możliwości korzystania z internetu w TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hasłem próbowałem z kanałem spróbuję

Ustawiłem na kanał 6 i w telefonie działa. W TV są jakieś problemy ale z wyszukiwaniem sieci w ogóle, ale jak już znajduje to działa. Zastanawiam się tylko czemu wcześniej działało a teraz trzeba było ustawić konkretny kanał. I czy może oznaczać że coś jest nie tak z routerem? Bo póki co mam jeszcze gwarancję. Dzięki za pomoc.

Podziałało chwile i znowu nie chce działać. Po paru minutach znowu działa ale bardzo wolno. Tak samo w TV i telefonie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...