Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MathRaven27

Nawiedzony monitor - czarny ekran od Ekranu Wyboru Użytkownika

Polecane posty

Witam.

Mam mały problem z monitorem. Rzecz w tym, że jest to kłopot... nietypowy.

Kulturalnie włączam sobie komputer, jednak w momencie, gdy powinien pojawić się Ekran Wyboru Użytkownika - mam tylko czarny ekran. Dioda jest zielona, tj. monitor jest włączony. Przed pojawieniem się Ekranu widać animację uruchamiania się Windowsa. Działają też dźwięki.

Wątpię jednak, by był to problem zepsutej mocno karty graficznej. już wytłumaczę.

Po włączeniu trybu awaryjnego wszystko działa, jak należy. Ekran wyboru użytkownika ma swoje wszystkie kolorki, rozdziałka działa, nic nie sprawia problemów. Czarny ekran pojawia się tylko podczas uruchamiania systemu normalnie.

To jeszcze nadal nie koniec.

Mam na podorędziu drugi, nowszy monitor. Po podłączeniu go wszystko działa idealnie. System uruchamia się, jak powinien, żadnych czarnych ekranów nie ma, można spokojnie grać w grafikożerne gry.

Co ciekawe, na chwilę, bez wyłączenia komputera, odłączyłem nowy monitor i podłączyłem ten, z którym były problemy. Czarny ekran zniknął! Wygląda to tak, jakby sygnał z karty graficznej "gubił się" w drodze do starego monitora, po podłączeniu nowego - znajdywał drogę, a po ponownym podłączeniu starego nie miał więcej żadnych problemów!

...jednakże po resecie wszystko wraca do nieprzyjemnej "normy".

Czy ktoś wie, co zrobić? Ściągam właśnie nowe sterowniki, ale nie wiem, czy one pomogą, skoro z innym monitorem wszystko działa.

EDIT: Dodatkowe informacje

-Stary monitor podpięty do innego komputera działa

-Sterowniki nie pomogły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...