Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Abrez

Problem z temperaturą procesora i5 - 2450m

Polecane posty

Witam,

Zakupiłem nowego laptopa Samsung http://www.samsung.c...P300E7A-S03PL .

Zrobiłem wczoraj test procesora programem Stress Prime 2004 Orthos i wyszło że w stresie ten komputer osiąga około 82-85 stopni, ale podczas grania osiąga nawet 96 stopni, co już jest chyba troszkę za dużo. Chyba że mi się wydaje i to normalna temperatura dla tego procesora, ewentualnie co radzicie zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ponad 90. stopniach zwykle włącza się throttling (w skrócie - obniżenie taktowania), więc takich temperatur należy unikać, a 96 to już granica błędu, więc tym bardziej.

Swoją drogą to trochę dziwne, że program, który ma mocno obciążyć procka, mniej go grzeje niż gry. Sprawdź jeszcze, jak to wygląda w OCCT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OCCT program się zatrzymuje po przekroczeniu 90 stopni, dodam że rozkręciłem laptopa(szczerze, to tam nie było czego sprzątać) i wymieniłem pastę. Dodam że chodzi mi o grę World of Tanks która potrafi dać kopa prockowi, ale no w morde nie 96 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładka jest, ale odkryłem co jest nie tak. W grach włącza się tryb turbo który zwiększa moją moc do 3 GHz, na pewnej stronie znalazłem że trzeba usawić max. moc procesora na 99% i powinno sie wyłączyć. ale gdy włączam gre dalej jest 3 GHz. Dodam że w biosie nie mam żadnej opcji wyłączenia tego ani nawet pokazanych moich temperatur. JAK WYŁĄCZYC TO TURBO DO JASNEJ...no ;)

corev.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...