Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pavlaq

Kopiowanie filmów DVD

Polecane posty

Witam mam pewien problem a może to wcale nie jest problem - wszechmocne google nie pomogło. Próbuję zrobić kopie swoich oryginalnych filmów ale strasznie długo to trwa (a nigdzie w necie nie znalazłem info ile średnio coś takiego zajmuje przy standardowym kopiowaniu). Używam do tego programu DVD Shrink i czas to od 1,5h w górę(nie wliczam wypalania na nośniku). Szybkość wacha się od 500KB/s do 3500KB/s. Znajomy twierdzi,że jego kumple robią to szybciej (ja dopiero zacząłem - mam za sobą zrobione 2 kopie) i nie wiem czy to ja coś mam źle z kompem czy to jednak tyle czasu zajmuje. Nie wiem także czy to kwestia software'u czy jednak sprawa technicza więc w razie czego przepraszam za złe umiejscowienie tematu. Dodam może jescze tylko specyfikację swojego kompa jeśli to coś da:

Athlon 1400+

Nagrywarka DVD LG GSA-H12N

768 MB RAM

(tyle chyba wystarczy bo jak mniemam karta graficzna ma się do tego jak pięść do oka :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kopiowanie z płyt dvd samych plików to wszystko działa jak należy -> powiedzmy ok 1,5-2min kopiuje się 700MB. Podczas kopiowania komp chodzi bez problemów, jedynie nic nie mogę robić podczas wypalania - wtedy chodzi jak by chciał a nie mógł. Nie za bardzo wiem, co to jest tryb PIO -> jakieś biosowskie ustawienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD shrink w zasadzie nie jest programem jedynie kopiującym lecz przetwarzającym i pochłania mnóstwo mocy obliczeniowej. Zwłaszcza cieżko sie robi jak jest płyta dwuwarstwowa, bo wtedy albo kopiujesz na płytę DL albo kompresujesz, a kompresja trwa baardzo długo. Przy tym procesorze to czasy masz akurat jak najbardziej normalne, a kolegom idzie szybciej bo mają lepsze procki. Na najsłabszym C2D kompresja to około 2 godzin podczas gdy na starym sempronie 2200+ już 4 do 6 godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...