Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zolwik03

Telewizor 40" jako monitor do grania na laptopie

Polecane posty

Witam. Chcę sobie teraz kupić telewizor 40-42", który ma służyć głównie do oglądania filmów przez laptopa i do grania. O ile z filmami problemów nie powinno być, o tyle do gier nie jestem pewien. Nie mam pojęcia, czy będzie wtedy spadek wydajności? Jeśli tak to duży?

Mój lapek nie jest zbyt wypasiony, ale do tej pory tylko 4 gry mi się cięły uniemożliwiając komfortowe granie (a gram dużo). Nie zależy mi na full detalach, mogą nawet chodzić na minimum, byleby można było płynnie grać.

Nigdy nie podłączałem TV pod komputer, więc jestem w tych sprawach zielony. Za wszelką pomoc dziękuję.

Mój laptop:

Laptop: ASUS X52J

System: Windows 7 Home Premium

RAM: 3GB

Graph: ATI MR HD 5400, 512 MB

CPU: Intel Pentium P6100, 2.0 GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie będzie spadek wydajności, bo przejdziesz z rozdziałki laptopa 1366x768 na full hd 1920x1080. No chyba, że kupisz telewizor bez full Hd, w co raczej wątpie. Nie wiem jak duży będzie spadek wydajności najlepiej poszukaj laptopa o podobnej konfiguracji do twojego (szczególnie zwróć uwage na karte) tylko z Full HD i zobacz testy gier, które cie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sam jak na pulpicie, nie rozumiem pytania, rozwin moze swoja wypowiedz ;> powiem co wiem:

moze ci chodzi o jakosc ? 1280x720 to jest hd rozdzialka, podstawowa, troche postrzepione moga byc modele, ale mozna latac antyaliasingiem, w full hd oczywiscie mamy lepiej jakosciowo tekstury, lecz nie wiem czy komp nie bedzie zwalnial przy niej, a chlopacy ci mowia o hd ready, czyli rozdzialce troche wiekszej niz hd, ale jakos w sumie nie jest lepsza od hd, zalezy tez od monitora, ja trafilem akurat na dobrego hd ready to nawet antyaliasingu nie musialem dawaj i jakosc obrazu byla zadawalajaca tongue_prosty.gif ale jesli masz telewizor FULL HD to na pewno obsluguje samo HD, gdzie nie widze przeszkod z uzywania rozdzielczosci HD w takim tv tongue_prosty.gif a tym bardziej ogladanie filmow w HD tj 720p bedzie bardzo dobrze wygladalo smile_prosty.gif

aha no i oczywiscie najlepiej podlaczyc kablem hdmi albo DVI :P bo przez d-suba, s-video czy czincze to bedzie tragedia obraz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci wytłumacze jako iż sam mam TV Full HD 37 cali podpięty pod PC. Wydajność nie będzie się niczym różnić jeżeli będziesz grał na tych samych ustawieniach co na laptopie, mówiąc krótko będziesz miał zupełnie to samo co na laptopie tylko że na duży m ekranie i z zmieniną kolorystyką oraz kontrastem (Na lepsze). Mając TV Full HD będziesz sobie w każdym momencie zmienić rozdzielczość na 1920x1080 (Najwyższą) np. do oglądania filmów z laptopa bo w grach w tej rozdzielczości doznał byś dużego spadku wydajności. Pamiętaj że do podpięcia TV z Laptopem będziesz potrzebował kabla HDMI (Nie kosztuje on dużo).

Także możesz śmiało podpinać TV do laptopa .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...