Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Winkielek

Blue Screeny i Awaria Firefox'a

Polecane posty

Witam,

Albowiem zmuszony byłem zainstalować Windowsa Viste, z konieczności zagranie w Far Cry 3 i Bf3, więc zainstalowałem go. Wiem, że ten OS nie jest perfekcyjny, ale innego nei mam. Kontynując, zcasem podczas uzywanie wyskakuja mi blue screeny o różnych treściach. Jeden z nich wyglądał następująco:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 50

BCP1: FFFFFFF0

BCP2: 00000000

BCP3: 81847649

BCP4: 00000000

OS Version: 6_0_6000

Service Pack: 0_0

Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\Mini121112-01.dmp

C:\Users\Wojtek\AppData\Local\Temp\WER-129356-0.sysdata.xml

C:\Users\Wojtek\AppData\Local\Temp\WER7EC.tmp.version.txt

Wyskakuje mi ich wiele z nich o różnych treściach. Pragnę wspomniec, ze prz poprzednim Windowsie xp też się pojazwiały jak mogę zaradzić?

A drugi problem dotyczy firefoxa i jego awarii. Przy każdym jego włączeniu pokazuje mi się jego awaria. Trudno z reinstalacją, bo z Explorerem też coś nie tak, a instalka coś nie działa. (spróbuje jakoś zreinstalować). Mogę Firefoxa tylko otwierać w trybie awaryjnym. Co o tym sądzicie?

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie BSoDów: skoro pojawiały się również na XP, to całkiem możliwe, iż masz problem ze sprzętem. Zatem podrzuć (jak możesz) jeszcze jakieś kody bluescreenów (ten, co podałeś jest dość "paskudny", gdyż może go wywoływać praktycznie wszystko). Sprawdź pamięć programem Memtest86+ (kilka cykli) oraz podaj S.M.A.R.T. dysku (możesz użyć np. programu HD Tune - zakładka Health).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym memtestem, bo nie wiem jak go zainstalować, mam go wypalić na CD, poproszę o dokładne instrukcje smile_prosty.gif?

I przy okazji reinstalacji systemu pojawił się taki błąd i nie mam dźwięku kiedy chcę użyć Xonar Dg do odtworzenia dźwięku, W ogóle mi nie widzi słuchawek, podłączonych do tylnego panelu do karty dźwiękowej Xonar DG tak jakby. Dopóki nie prześle screena z menadżera urządzeń to ten błąd nazywa się Audio Device on High Definition Audio Bus a 2 to Kontroler multimediów audio i obydwa znajdują się w "innych urządzeniach" z wykrzyknikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi programu Memtest86+.

A co do screenów: robisz obrazek, wrzucasz na jakiś zewnętrzny serwer (np. ImageShack) i dajesz link. Tu masz poradnik, w którym wszystko jest dokładnie opisane (także inne sposoby).

Sprawdź pamięć ram a potem dysk w poszukiwaniu błędów. Kolejność jest ważna...
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby został od razu podany S.M.A.R.T. a jego doczekać się nie mogę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały ten obrazek, ale chyba oprócz dużej ilości błędów CRC nic więcej "złego" nie ma. Niestety, w najgorszym przypadku mogą one świadczyć o uszkodzeniu płyty (takiego uszkodzenia na forum raczej nie zdiagnozujemy). W każdym razie, wymień kabel od dysku, sprawdź podłączenia, nie zaszkodzi również sprawdzenie zasilacza. Profilaktycznie wyczyść kompa.

Poza tym, na razie czekamy na wyniki testu pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...