Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shortyy

Zbiór problemów z moim PC

Polecane posty

Mam parę problemów z moim PC i zamiast pisać je osobno w kilku tematach to wypiszę je tutaj, może ktoś mi pomoże.

OS - Windows 8 64Bit Pro

HDD - SAMSUNG HD103SJ 1200GB i WD My Passport 070A 300GB

CPU - Intel Core i7 870 2.93GHz

RAM - 4GB DDR3

GPU - NVIDIA GeForce GTS 450 1GB

Zasilacz - LOGIC ATX 500W

1. Od jakiegoś czasu zdarzają się rebooty (dwa razy), nagle wszystko zamiera, pojawia się czarny ekran i PC uruchamia się ponownie. W tym czasie słuchałem muzyki i przeglądałem internet w Google Chrome.

2. Każdy mikrofon nagrywa strasznie cicho, zarejestrowany dźwięk jest ledwie słyszalny. Po wzmocnieniu dźwięku o 10/20/30 dB strasznie trzeszczy. Na laptopie działa ok, więc problem jest z komputerem.

3. Głośniki trzeszczą jeśli zwiększę głośność na ponad 20/30. Kiedyś miałem ten sam problem i odinstalowałem sterowniki Realteka. Teraz jednak ich nie mam, więc nie wiem w czym problem

4. Explorer się resetuje. Czasem zwiesza się cały Windows, po czym proces explorer wyłącza się i włącza od nowa.

5. "Ten program nie będzie działał na twoim systemie" - czy jakoś tak. Mam tak z niektórymi programami, np. Google Nexus 7 Toolkit 4.0. Nawet po włączeniu trybu testowego, wyłączeniu kontroli użytkownika i opcji "Disable driver signature enforcement" - nadal mam ten sam problem.

I jedno pytanie - jak sprawdzić model karty dźwiękowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka problemów może odpowiadać zasilacz z czarnej listy. Najlepiej jakbyś sprawdził komputer na czymś markowym (podstawowa formułka na tym forum biggrin_prosty.gif)

Co do karty dźwiękowej to najlepiej będzie jak sam sprawdzisz co to za model rozkręcając komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Powinieneś zainstalować najnowsze sterowniki ...

5. Prawdopodobnie wina Windows`a 8

Co do modelu karty dźwiękowej to jeżeli nie dokupywałeś osobnej wystarczy że wejdziesz na stronę producenta twojej płyty głównej i znajdziesz model swojej płyty głównej ... tam powinno być wszystko napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Problemem może być twój "zasilacz" czyli Modecom Logic. Radziłbym wymienienie go, bo mój kolega ma tego logica i "stracił" mu on 7600GS

2. Albo masz źle skonfigurowaną kartę dźwiękową (mała głośność nagrywania) albo po prostu lipne mikrofony.

3. Sprawdź głośniki na innym komputerze, jeżeli problem nie ustąpi spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki.

4. Przeskanuj komputer AVG Free, Malvarebytes Anti-Malvare i DR WEB CureIT! być moze masz wirusa lub windows 8 jeszcze nie jest zbyt stabilny.

5. Windows 8 dopiero co wyszedł, nie oczekuj że wszystko będzie Ci działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to Foxconn H55MXV, czyli dźwiękowa to 5.1 channel HDA by Realtek? ALC662.

3. Zainstalowałem najnowsze sterowniki Realteka i właśnie to przez nie trzeszczały głośniki plus co minutę dźwięk zanikał w ogóle na 2 sekundy. Po odinstalowaniu problem zniknął... aż do teraz.

Z zasilaczem coś postaram się wykombinować, staram się o nową pracę, może będę miał dosyć funduszy.

4,5. Skoro wina Windowsa 8 to nie da się już z tym nic zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...