Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Akron

Windows 95 na windzie 7?

Polecane posty

Cześć,

od razu na wejściu chciałbym zaznaczyć, że jestem noga z informatyki i nie znam się kompletnie na oprogramowaniu komputerowym. Ostatnio odkopałem w odmętach pokoju Książę i Tchórz. Próbowałem przygodówkę odpalić na moim win 7 32bit, ale oczywiście jakiśtam error. Poszperałem w necie - jest łatka. Instaluję patcha, odpalam grę. Odpaliła się, ale tutaj jest problem: kolory są zwalone i widzę tylko piksele o różnych odcieniach zieleni. Naprawdę chciałbym zagrać w tą grę, ale łatka jest tylko dla windowsa XP, a gra działa tylko na 98 i wcześniejszych. Różne tryby kompatybilności nie dały rady. I tu pytanie: czy jest możliwość emulatora windowsa 95 na windowsie 7 i odpalenia na nim KiT? Jeśli nie, czy istnieje jakaś inna możliwość? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło ani jedno, ani drugie, próbowałem tryb kompatybilności z XP i wszystko pozaznaczać w dół, potem z tym oknem rozdzielczości, potem spatchowałem i znowu to samo zrobiłem, nie działa... Tzn teraz wszystko co się rusza i stoi to ma zielone obwódki (tylko jeśli to jest np. postać to jej oczy mają zielone obwódki, jej peleryna, jej nos itd., więc trochę to przeszkadza)... Macie może jakiś inny pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, czy nie lepiej postawić sobie maszynę wirtualną na Windows 7 z zainstalowanym w niej Windows 95?

Jeszcze innym sposobem na odpalanie starych gier jest instalacja Linuksa i "WINE". Może to zabrzmieć paradoksalnie, ale ten sposób naprawdę działa i starocie, które nawet nie chciały drgnąć na Windows XP idą przy tym tandemie, jak burza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie sie ze latwiej wstawic jeden skrypt do katalogu z gra..

Robisz tak:

tworzysz w notatniku tekst:

@echo off

taskkill /f /im explorer.exe

starcraft.exe

pause

start explorer.exe

exit

Gdzie zamiast Starcraft wpisujesz nazwę pliku startowego danej gry. Zapisujesz to w katalogu gry i ważne: tytuł to nazwa pliku startowego np. starcraft.exe tylko, że rozszerzenie robisz .bat. Tak więc plik do starcrafta ma nazwę starcraft.bat

Czasami na W7 pliki z notatnika nie zawsze chcą zrobić się z rozszerzeniem .bat ale to bez problemu znajdziesz w google jak zmienić rozszerzenie.

U mnie każda gra, która robiła problemy graficzne śmiga bez problemów na tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEŚ NA GÓRZE JEST GENIUSZEM, CZYSTYM GENIUSZEM! Poważnie, jak Cię kiedyś spotkam to masz u mnie sześciopak i pokłony...

hmmm, za pierwszym razem jak odpaliłem to zadziałąło a potem już nie działa... muszę zresetowac kompa albo cos... chyba ze tak ma byc?:P

wszystko przeciwko mnie! :D gra działa jak należy (tzn nie ma pixelozy) ale teraz po jakims czasie przebywania w danej lokacji zaczyna mi ekran migac na czarno. tzn postacie zostaja ale cale otoczenie miga :P. ktoś może wie czym jest to spowodowane i jak to wyleczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zadziałał pierwszy raz, a potem jakiś błąd wyskoczył i od tej pory dalej jest pikseloza, muszę ręcznie wyłączać. A gdy chcę przywrócić explorer to klikam ctrl alt delete i robię "uruchom" i wpisuję explorer exe.... może w tym jest jakiś błąd?:PP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avasta wyłączyłem całkiem (wszystkie osłony). I dalej dzieje się tak, jakby nie było tego skryptu w ogóle...

Nieważne, zrobiłem drugi taki plik i zapisałem code.bat i dopiero wtedy wskoczył mi jako plik z takim rozszerzeniem, a nie plik .txt nazwany "code.bat" :D i muszę kit uruchamiać przez niego, a nie przez code.exe :P ale działa tak samo... więc w sumie do zamknięcia, chyba. i wielkie dzięki za pomoc, kraven2000 moim mistrzem i panem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...