Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Rozwiązany: Laptop Compaq CQ58 - kilka pytań odnośnie karty graficznej?

Polecane posty

Witam.Mam pytanie odnośnie laptopa Compaq CQ58 ,a mianowicie jest tam karta graficzna Radeon HD 7310 (prawdopodobnie zintegrowana z procesorem). Może mi ktoś odpowiedzieć czy w tym laptopie jest tylko 1 karta graficzna ,którą podałem ,czy oprócz niej jest jakaś karta graficzna zintegrowana z płytą główną??(1) oraz czu karta graficzna włącza się standardowo ,gdy np. uruchamiamy gry ,czy trzeba sobie przełączyć w ustawieniach ,bądź odpowiedni skonfigurować??(2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką stronkę z wynikami:

http://www.notebookc...10.69958.0.html

Z tego co tam piszą to potoki 80 ,a prędkość rdzenia i jednostek cieniujących po 500 MHz. Czy z tego wynika ,że karta chodzi wolno po potoki na poziomie 80 ją spowalniają??(1)

Może mi ktoś powiedzieć porównując do innych kart graficznych np. na desktopa (jak ta karta jest mocna w odniesieniu do kart na desktopa oraz wyjaśnić jak działa w testach ,które są na stronce powyżej [bo z tego co widzę to bardzo słabo])??(2)

___________

Poniżej zrzuty z cpu-z i gpu-z

(dodam za ok. godz.)

post-345620-0-12195600-1354635935_thumb.

post-345620-0-89334400-1354636335_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to napisz mi to o co prosiłem ,czyli na jakim miejscu plasuje się na karta graficzna jeśli chodzi o karty desktopowe np. GeForce??(1) Pytam dlatego ,że na kartach desktopowych trochę się znam i będę miał porównanie jakie mniej więcej gry będę mógł odpalić (mimo ,iż wiem ,że nie jest to laptop do gier). Ostatnie pytanie jest takie: Czy prędkość potoków (teoretycznie) obniża prędkość/wydajność karty graficznej i tak dla przykładu jeśli mam kartę z prędkością czy ilością potoków 80 i prędkość rdzenia i jednostek cieniowania 500MHz ,to czy np. karta mająca np. 230 potoków i prędkość rdzenia i jednostek cieniowania po 230Mhz - to czy ta druga karta będzie działać szybciej ,czyli wydajniej??(2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wydaje mi się ,że 7300-7400 są szybsze tylko Radeon 7310 ma nowsze technologię ,czyli DX11 i Shader Model 5.0 co i tak niewiele daje w grach bo karta jest słaba.

_________________________

Czy na drugie pytanie zna ,ktoś odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kierując się twoim tłumaczeniem potok - jest jak duży kontener lub wiaderko i tylko od częstotliwości rdzenia i pamięci zależy ile razy w ciągu sekundy może ten kontener lub to wiaderko przenieść z 1 miejsca na drugie ,tak?(1)

Te "potoki", których się tak uczepiłeś jak mucha... swojego smakołyku, to tak jakby szybkość wymiany informacji między np. pamięcią i rdzeniem. Zwiększenie ich przepustowości jest niemożliwe fizycznie. I w praktyce nic by nie dało.

Czyli potoki mają stałą określoną prędkość??(2)

_________________________________________

To już prawdopodobnie ostatnie pytania w tym temacie. Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ,że moja karta ma 80 potoków ,a przykładowo inne karty ati radeon z serii 7900 mają 1280 tych potoków. A ty pisałeś ,że "Zwiększenie ich przepustowości jest niemożliwe fizycznie ".Ja z twojej odpowiedzi wnioskuję ,że mogą mieć różne przepustowości ,bo później piszesz ,że:

Czyli kierując się twoim tłumaczeniem potok - jest jak duży kontener lub wiaderko i tylko od częstotliwości rdzenia i pamięci zależy ile razy w ciągu sekundy może ten kontener lub to wiaderko przenieść z 1 miejsca na drugie ,tak?(1)
Tak, ale "ile" może przenieść zależy od przepustowości. Np. 120GB/s lub 444GB/s albo 2MB/s. To taka sama sprawa jak np. z gniazdem PCI - PCI-E 2.0 ma mniejszą przepustowość od PCI-E 3.0

Tak, ale "ile" może przenieść zależy od przepustowości. Np. 120GB/s lub 444GB/s albo 2MB/s. To taka sama sprawa jak np. z gniazdem PCI - PCI-E 2.0 ma mniejszą przepustowość od PCI-E 3.0.

Więc gdyby moja karta miała więcej potoków działała ,by wydajniej?? Jednak karta z większą ilością potoków nie istnieje ,bo lepsze modele mają więcej potoków i większą częstotliwość rdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak karta z większą ilością potoków nie istnieje ,bo lepsze modele mają więcej potoków i większą częstotliwość rdzenia.
No jasne, że istnieje i ma ich więcej bo... najprawdopodobniej jest wydajniejszym modelem. To normalne, że lepsze karty mają lepsze parametry... Zauważ proszę, że w tym zdaniu przeczysz sam sobie, bo najpierw piszesz: "z większą ilością potoków nie istnieje", potem: "bo lepsze modele mają więcej potoków".

Chodziło mi o to ,że np. model ,który ma więcej potoków niż 80 i takie same zegary pamięci i rdzenia jak w mojej karcie.

Ale pomińmy to.

Potok po angielsku:

np. 80 Stream Processing Units

w ATI Radeon ,a jeśli się nie mylę nVidia GeForce ma prawdopodobnie CUDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem ,że potoki nie mają żadnych parametrów ,bo są to coś jakby kanały ,czy drogi jak piszesz.

...tym samym nie zwiększysz wydajności swojej karty.

Ale tylko dla przykładu podam ,że wydajniejsze modele mają więcej potoków i lepsze parametry rdzenia i pamięci i są wydajniejsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...