Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fajny227

5 krótkich piknięć speakera

Polecane posty

Witam mam kłopot natury takiej że po jakimś czasie pracy/gry na moim blaszaku występuje błąd. Komputer zawiesza się po jakiś 15-20 sekundach restartuje się z 5 krótkimi sygnałami speakera. Komp działał normalnie takie zmiany mam po przewiezieniu kompa w obecne miejsce zamieszkania (Deszczowa Irlandia). Dodam że po jakiś 10 minutach można normalnie odpalić.

Procek: I5 2500k

głowna: AsRock p67 Pro3

Ram: 4gb Kingston

Grafa:GF GTX 550 Ti

Dysk: 1Tb

Zasilacz: 550w Tracer (na ten moment).

Jakieś rady? Porady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zasilacz to ... ale nie stety innego na czas obecny nie mam.

Zasilacz to szmelc- może spalić pozostałe części. Wymień go jak najszybciej

Podaj temperatury np HWMonitor oraz SMART dysku.

Jak masz podłączonego kompa- masz listwę zabezpieczającą?

Jeżeli chodzi o temperature to nie ma kłopotów większych. Z dyskiem też nie mam kłopotów przed wyjechaniem pożyczyłem od kolegi bootowalny test dysku i ramu wsio w pożądku.

Kompa mam podłączonego do normalnego z zabezpieczeniem (tego co miałem w domu) a on jest podłączony do tutejszego dziwadła.

Sprawdź mocowania pamięci RAM, oraz karty graficznej. Wyjmij je ze slotu, a potem włóż je jeszcze raz w to samo miejsce, i potem uruchom komputer.

Dziśaj komp ładnie działał. Kiedy wróciłem zabrałem się do sprawdzenia RAM'u i Karty Graficznej noo i pupa żeby nie pisać słowa na D. Komp teraz nie chce się wogóle właczyć. Jest to samo co napisałem wcześniej z wyjątkiem tego, że windows nie odpala, jest cały czas czarny ekran (nawet biosa nie widać tak jakby monitor nie odpowiadał).

Znalazłem w necie coś takiego jak kod systemowy(?) 5 sygnałów - niby oznacza błędy procesora. Ale mam nadzieje że to spowodowane jest czymś innym. Macie jakieś dalsze rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...