Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheStrzelec10

Odzyskiwanie danych.

Polecane posty

Witam. To opiszę swoją systuację. Na komputerze miałem jedną partycję C o pojemności 500gb. Miałem na niej Windows 7. Po jakimś czasie postanowiłem zainstalować Windows 8. W tym celu usunąłem tą partycję C całkowicie i utworzyłem nową o tej samej nazwie i o tym samym rozmiarze. Na niej zaintalowałem Windows. I teraz przepadły mi dane, które teraz są mi potrzebne. Da radę to jakoś odzyskać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli i to bardzo, bo co mu z programu, jak nie będzie go umiał użyć?

Po pierwsze nie rób nic na dysku, z którego chcesz odzyskać dane.

Po drugie załatw sobie dysk, który ma przynajmniej taką samą pojemność jak dysk, z którego chcesz odzyskać dane.

Następnie wykonaj kopię posektorową dysku, z którego chcesz odzyskać dane (np. programem Copyr, Testdisk lub HD Clone, instrukcje do znalezienia w dokumentacji programów).

Po stworzeniu kopii możesz zacząć bawić się w odzyskiwanie. Konkretnego programu nie polecę, bo niestety raz lepiej sobie radzi jeden program, a innym razem inny. Po prostu poeksperymentuj trochę z darmowymi programami i może uda Ci się odzyskać którymś z nich to, co chcesz. Generalnie, różne programy obsługuje się nieco inaczej, ale wszystkie mają jakąś dokumentację. Pamiętaj tylko, żeby nie odzyskiwać danych na dysk, z którego odzyskujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko uzupełnię. Po zrobieniu kopii posektorowej użyj darmowej wersji DMDE, zrób skan NTFS (bo pewnie taką miałeś partycję) i zobacz, czy znajdzie poprzednią partycję i ważne fodery z danymi. Darmowa wersja programu pozwala na pojedyncze odzyskiwanie plików więc sprawdź wyrywkowo w jaki są stanie. Od tego, co znajdzie ten program, będzie zależeć w jaki sposób (czy tylko po sygnaturach - bez nazw i folderów, czy z pierwotną lokalizacją) i czego użyjesz do odzyskania danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...