Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tekeeus

Niestabilne WiFi

Polecane posty

Niedawno przeniosłem się do nowego mieszkania, podłączyłem do sieci wi fi i... no właśnie. Net działa niestabilnie. Momentami śmiga, momentami komp w ogóle nie chce sie połączyć z siecią.

Przykładowo, dzisiaj od godziny 17 do ~19:30 praktycznie w ogóle nie mogłem nawiazac połaczenia, a jesli juz to bylo ono bardzo wolne. Pingi (np. w grach) skakały mi od 60 ms do 2500.

Po 19:30 net ruszyl z kopyta, ale nadal dziwnie. Próbuje teraz pobrać grę ze Steama. Jak były problemy z siecią pobierać moglem max 60 KB/s (o ile działało), teraz pobieram z prędkością... no właśnie, od 0 do 600 kb/s. Dosłownie co sekunde zmienia się tempo pobierania. W chwili obecnej mam 500 KB/s, 100, 600, 300, 100, 300, 400, 500 (spisywałem na bieżąco przez ostatnie parę sekund). Czyli w praktyce - przeskoki od 100 do przeszło pół mega na sekundę.

Pytałem się współlokatorów, powiedzieli że u nich wszystko ok jest, przeglądają neta bez problemów. Jak net mi przyspieszył pytałem się czy coś zmienili akurat w ustawieniach routera - zrobili wielkie oczy i powiedzieli że nie. Wychodziłoby więc na to, że to coś nie tak u mnie.

Zarówno aplikacja dostępowa, jak i windowsowe centrum sieci u udostępniania twierdzą, że mam 4 - 5 kresek zasięgu (czyli - bardzo dobry/doskonały), także wtedy jak net szwankuje. Kiedy net działa na tyle źle, że dochodzi do DC, w centrum sieci widzę to:

oa88zp.jpg

Windows po prostu twierdzi, że sieć jest siecią lokalną i połączenia z netem nie ma.

Jeśli może się to okazać pomocne - poniżej screen kart sieciowych, jakie widzi mój system:

2zth6pt.jpg

Mam Vistę z SP 2, karta sieciowa zintegrowana z płytą główną. Router znajduje się gdzieś tak 6 metrów od kompa, w kompie mam odbiornik/antenę TP-LINK 150 Mbps Mini Wireless N USB Adapter. Myślę czy to antena nie jest czasem przyczyną problemów, może jest po prostu nienajlepszej jakości (w razie czego mogę wymienić np. na TP_LINK Dualband Wireless N600 USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowników - wersja, którą posiadam jest z 2007, a najnowsze do tej karty sieciowej są z... 2008, przynajmniej takie info znalazłem na stronie producenta. Do tego w sieci znalazłem opinie, że sterowniki z 2008 mogą sprawić, że karta przestaje działać albo doprowadzić do problemów z płytą głowną. Mogę spróbować, ale to nieco ryzykowne.

Domyślam się, że jeśli karta sieciowa jest zintegrowana, to kupno nowej nie jest dobrym pomysłem - bo będę wtedy miał w kompie dwie karty sieciowe które mogą się gryźć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...