Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sliferek

Niezadowalająca wydajność laptopa

Polecane posty

Witam,

Około 4-5 miesięcy temu kupiłem sobie laptopa, którego polecił mi Yojo.

Lapek w teorii ma naprawdę niezłe parametry:

Acer Aspire V3-571G

Intel Core i5-3210M 2.5 GHz (3.1 GHz Turbo Boost)

GeForce GT 640M 2GB DDR3 VRAM

4 GB DDR3 RAM

Windows 7 64bit

Pomimo, że na papierze wygląda to całkiem przyzwoicie, to w praktyce gry chodzą na nim gorzej niż na moim starym 5-letnim PC z Vistą, Core2Duo E8500, 4GB DDR3 i jakimś budżetowym Radeonem (bodaj 6770).

Przykładowo Call of Duty Modern Warfare 3 na najwyższych detalach potrafi się czasem przyciąć na ułamek sekundy (no chyba nie muszę mówić co to znaczy w multi), podczas, gdy na starym PC chodził perfekcyjnie płynnie.

Orc Must Die 2 zacina jeśli dam AA większy niż 1.

Natural Selection 2 na wyokich detalach (nie najwyższych) daje średnio 30 FPS, ale potrafi się przyciąć.

Laptop kosztował bodaj 2400 zł.

Dla porównania mój półroczny PC za ok. 4000 zł. w Natural Selection 2 z włączonymi wszystkimi wodotryskami wyciąga 150+ FPS cały czas.

Ja wiem, że laptopy z tej półki cenowej nie są do grania, ale jak na takie parametry to mój działa dość słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lapki sie nie nadaja do grania na papierze ozze to ok wygladac ale i tak taki sprzet slabo sobie wlasnie z dropami fps radzi

wlacz menadzer zadan i gpu-z na pulpicie wejdz do gry i jak sie zaczna sciny zobacz co muli czy proc ma 100% czy gpu load

jedno co mi przychodzi do glowy to tryb turbo na procku on dziala az sie procek nie przegrzeje pozniej sie znowu wlacza i tak w kolko

pozatym sam procek sie moze przegrzewac sciagnij occt i zrob cpu test z mmalymi partami danych mkasymalnie 15 minut

w tym gf640 tez moga jakies mechanizmy dzialac zmniejszajace jego wydajnosc te uklady tez tak robia zeby przeszedl 3dmarka i wyswietlil piekne cyferki ale jak juz przyjdzie co do czego i musisz grac dluzej juz tej wydajnosci nie widac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...