Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

wieszający się system

Polecane posty

komp zalicza zwiechy przy różnych czynnościach jak przeglądanie neta,oglądanie filmów,słuchania muzyki czy przy otwieraniu plików tekstowych,próbowałem czyścic kompa różnymi programami jak i w środku,przeskanowałem antywirusem nic secjalnego nie znalazł,nawet zrobiłem reinstal systemu to pomogło ale nieznacznie :/

procesor: Intel Pentium 4 530, 300 MHz(15x200)

płyta główna: Asus P5VDC-TVM

mikroukład płyty głównej: VIA P4M800 Pro

ram:1 GB DDR2-553 DDR2 SDRAM

512 MB DDR2-553 DDR2 SDRAM

karta graficzna: VIA/S3G UniChrome Pro

karta dźwiękowa: Realtek ALC655

a może problem tkwi w podzespołach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś temperatury? Podaj S.M.A.R.T. dysku, możesz do tego użyć programu HD Tune (zakładka Health).

BTW, komputerek słabiutki, zatem może w tym tkwi przyczyna problemu...

EDIT: Nieco się spóźniłem (w każdym razie ze "Smartem").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj markę i model zasilacza. Podaj SMART dysku.

Logic Pro ATX 12V 2.2

post-227406-0-99964700-1354296981_thumb.

Najprawdopodobniej jest to wina zasilacza, sądząc z wieku komputera, na pewno nie należy on do zaufanej marki.

Tu jest niespodzianka bo komp nie ma jeszcze 2 lat,trzeba powiedzieć że był potrzebny ale taki nie za drogi,więc prawdopodobnie były wybrane najtańsze podzespoły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to patrz jaki szwagier (oglądałeś forfiter-a?) smile_prosty2.gif Nie wątpię w dobrą wolę szwagra ale tego Logica to bym wymienił.

Nie oglądałem,a jaki zasilacz byś polecił?

Edit: znalazłem na innym forum rekomendowane zasilacze,więc już wiem jakich szukać

Co do SMART-u - 23 błędy niekorygowalne mogą zwiastować problemy z powierzchnią dysku lub jego mechaniką. Tak czy siak operację zacząłbym od zmiany zasilacza.

te błędy da rade jakoś wyeliminować,naprawić czy tylko wymiana jest jedyna opcją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,ostatnio pojawiły się problemy z wentylatorem umiejscowionym na płycie głównej(głośna praca,zamulanie ; czyzby tym razem też jedyna opcja była by wymiana?)

P.S.zamieszczam jakby co zdjęcia owego wentylatora,sorry że takie ciemne...

post-227406-0-54363600-1373486015_thumb.

post-227406-0-53673800-1373486027_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeliby wentylator przestawał pracować (to jest to zamulanie?), a na dodatek by jeszcze rzęził, to raczej trza go wymienić. No, chyba że masz jeszcze tego Logica, przez co zasilanie szwankuje i wentylator obraca się jakby chciał a nie mógł (względnie - odpukać - już wcześniej ów "zasilacz" uszkodził Ci płytę główną i szwankuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłeś go porządnie? Najlepiej sprężonym powietrzem.

była to pierwsza rzecz jaką zrobiłem,mimo to wciąż jakby zawodzi?sam nie wiem

Jeżeliby wentylator przestawał pracować (to jest to zamulanie?), a na dodatek by jeszcze rzęził, to raczej trza go wymienić. No, chyba że masz jeszcze tego Logica, przez co zasilanie szwankuje i wentylator obraca się jakby chciał a nie mógł (względnie - odpukać - już wcześniej ów "zasilacz" uszkodził Ci płytę główną i szwankuje).

zamula kiedy zaczynam robić różne czynności (dopiero teraz zauważyłem że muli kompa najbardziej kiedy jest dużo różnej grafiki do wyświetlenia ,a nawet potrafi kompletnie zawiesić przeglądane i wywalić z niej), w każdym bądź razie głośno pracuje jak mam uruchomianą przeglądake,WMP i w czasie pobierania też a Logica już dawno nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze na dodatek wentylator zaczął warczeć przy wiekszym obciążeniu,tak w ogóle jak okaże się trzeba wymienić to jak wybrać;wentylator z radiatorem czy bez?

post-227406-0-57344700-1373558848_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co podałeś S.M.A.R.T.? Jak już dajesz screena, to trzeba było dać z temperaturami (użyj np. programu HWMonitor, uruchom go razem z jakąś grą i pograj z piętnaście minut).

ekh,tutaj jest właśnie właśnie mały problem na tym kompie w ogóle nie gram i wole nie ryzykować że grając tylko pogorsze sytuacje...

Edit:dodałem screena...

post-227406-0-87336500-1373564431_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie da się tak na oko stwierdzić, która temperatura za co odpowiada. Najlepiej zerknij do Biosu.

Swoją droga jak się boisz, że coś się stanie (w sumie co?), to nie da się sprawdzić paru rzeczy, a właśnie chciałem zaproponować test procka w programie OCCT (gdyby podczas testu nastąpiło przegrzanie, zostałby przerwany, wtedy byśmy wiedzieli, że to chodzi o zbyt wysokie temperatury)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś jedynie test CPU, czy może jakiś inny (np. GPU)?

Być może to kwestia przegrzewania, a być może jakaś poważniejsza usterka, ten Logic mógł coś uszkodzić. Sprawdź - jak pisałem - temperatury w Biosie.

BTW, jaki masz teraz zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...