Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jan589

Windows 8 czy warto ?

Polecane posty

8semke na desktopy wydali tylko w dwuch celach:

1. byl im potrzebny system na ich wlasnego tableta "surfice" wiec potrzebowali cos z obsluga touchscreena urodzily sie kafelki ktore w pc sa potrzebne jak czlowiekowi ospa

2. wraz z win8 wrzucili swoja aplikacje sklepowa dzieki czemu beda sobie jeszcze w redmond kieszenie napychac sprzedajac swoje jedyne wlasne oprogramowanie lub czyjes narzucajac od razu 30% haracz

jak chcesz wspierac taki system to wybierz 8mke jak nie odpowiada ci takie stanowisko microsoftu to wybierz 7demke i tak zarobia na tobie lol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windows 8 jako iz mam go za darmo poprzez linecje studencka ... ja nie wiem co ludzie maja do tego SO, moim zdaniem to po prostu ulepszony Windows 7 jako iz interfejs Metro mozna calkowicie wylaczyc (Chociaz mi sie bardzo podoba) i miec ten z W7. Do tego dochodzi fakt ze wydajnosc w grach lekko wzrosla (O kilka FPS`ow) oraz mozliwosc polaczenia mojego telefonu oraz Xbox`a z Windowsem i uproszczyc oraz rozszerzyc uzytkowanie produktow Microsoft. Nie wiem w czym Windows 8 jest gorszy od Windows 7, ja bym rzekl ze jest tylko lepszy chociaz o niewiele.

Wedlug mnie Microsoft przesadzil z tym interfejsem Metro dlatego ze teraz ludzie nie wiedza ze dwoma kliknieciami mozna ustawic interfejs W7 jako docelowy ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interfejs Metro mozna calkowicie wylaczyc

Prawda.

i miec ten z W7.

Jak? Pokaż mi narzędzie w systemie, które na to pozwala. Nakładki osób trzecich mają to do siebie, że są nakładkami osób trzecich i przy którejś kolejnej aktualizacji wszystko może nagle przestać działać, więc takie rozwiązanie z mojego punktu widzenia odpada. Zwłaszcza, że tu trzeba bawić się z powłoką systemu.

A jeśli chodzi o inne wady, to Windows 8 jest jedynym znanym mi systemem, który nie pozwala na modyfikację pliku host (niczemu). Z jednej strony fajnie, bo szkodniki mają trudniej, a z drugiej trochę kiszka, bo czasem jednak coś w tym pliku się umieszcza (np. w celu zablokowania reklam). Owszem, da się to poprawić, ale takich kwiatków jest sporo, a nie po to instaluję "user friendly" system, by na jego konfigurację poświęcić więcej niż na konfigurację (trudnego ponoć) Gentoo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8semke na desktopy wydali tylko w dwuch celach:
1. byl im potrzebny system na ich wlasnego tableta "surfice" wiec potrzebowali cos z obsluga touchscreena urodzily sie kafelki ktore w pc sa potrzebne jak czlowiekowi ospa

Nieprawda. MS od dawna planuje ujednolicić interfejsy na wszystkich swoich urządzeniach i robi to całkiem nieźle. XBOX360 ma Modern UI, Windows Phone, Windows 8 i Windows RT także - i to jest podstawowym ich celem. Po co taki zabieg? Żeby wszystko miało ręce i nogi, że system był prosty w obsłudze i nie wyglądał znacznie inaczej na każdym urządzeniu. Krótko mówiąc: jeden zgrabny Windows, a nie milion różnie wyglądających wersji - taki minimalizm akurat mi odpowiada.

2. wraz z win8 wrzucili swoja aplikacje sklepowa dzieki czemu beda sobie jeszcze w redmond kieszenie napychac sprzedajac swoje jedyne wlasne oprogramowanie lub czyjes narzucajac od razu 30% haracz

Niby tak, ale ogólnie rzecz biorąc można olać całe te kafelki i Windows Store. Ja korzystam wyłącznie z aplikacji tradycyjnych, a z kafelków korzystam góra 2% czasu.

i tak zarobia na tobie lol

No jasne, bo Windows powinien być za darmo, a MS pracować charytatywnie. :O

A jeśli chodzi o inne wady, to Windows 8 jest jedynym znanym mi systemem, który nie pozwala na modyfikację pliku host (niczemu). Z jednej strony fajnie, bo szkodniki mają trudniej, a z drugiej trochę kiszka, bo czasem jednak coś w tym pliku się umieszcza (np. w celu zablokowania reklam).

Pozwala - wczoraj sam sprawdzałem. Nie będę pisał co dzięki temu na Windows 8 zablokowałem, bo nie wiem czy to przypadkiem pod łamanie regulaminu nie podpada, ale działa na wersji finalnej (OEM).

Do gier zdecydowanie Windows 7, Windows 8 jest głównie do prac biurowych.

Gdzie takie bzdury wypisują? Bo Gabe Nevell powiedział, że W8 jest do bani? wink_prosty.gif Akurat wydajność w grach jest identyczna i powtórzę raz jeszcze: z kafelków można w ogóle nie korzystać. Wydajność systemu jest o wiele większa, system uruchamia się u mnie w kilka sekund (kilkanaście na W7), wszystko działa błyskawicznie i stabilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie bzdury wypisują? Bo Gabe Nevell powiedział, że W8 jest do bani? wink_prosty.gif Akurat wydajność w grach jest identyczna i powtórzę raz jeszcze: z kafelków można w ogóle nie korzystać. Wydajność systemu jest o wiele większa, system uruchamia się u mnie w kilka sekund (kilkanaście na W7), wszystko działa błyskawicznie i stabilnie.

Dokładnie. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że w niektórych grach jest... szybszy od Windows 7.

Niestety, ale w przypadku Windows 8 nie sprawdziła się zasada, że "co drugi system Microsoftu jest do bani". Może przesiadka z "7" na "8" nie jest jakaś konieczna, ale w porównaniu do Windows XP, to już jest istna PRZEPAŚĆ TECHNOLOGICZNA.

Przykro mi hejterzy, ale narzekanie na ten system to takie biadolenie dla samego biadolenia, a jak jeszcze weźmiemy pod uwagę to, że sam klucz do niego można LEGALNIE kupić (u samego źródła) za 69 zł, nie pozostawia już chyba żadnych złudzeń w kwestii opłacalności tego systemu operacyjnego, prawda?

Podsumowując:

Godny i udany następca Windows 7. Lekki, szybki i przyjemny w obsłudze.

Dziękuję, do widzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o inne wady, to Windows 8 jest jedynym znanym mi systemem, który nie pozwala na modyfikację pliku host (niczemu). Z jednej strony fajnie, bo szkodniki mają trudniej, a z drugiej trochę kiszka, bo czasem jednak coś w tym pliku się umieszcza (np. w celu zablokowania reklam).

Pozwala - wczoraj sam sprawdzałem. Nie będę pisał co dzięki temu na Windows 8 zablokowałem, bo nie wiem czy to przypadkiem pod łamanie regulaminu nie podpada, ale działa na wersji finalnej (OEM).

Domyślnie nie pozwala. Domyślne zachowanie można wyłączyć przez dodanie wyjątku w Windows Defenderze lub całkowite wyłączenie Windows Defendera (np. poprzez zainstalowanie Antywirusa, który go automatycznie wyłączy).

http://www.howtogeek.com/122404/how-to-block-websites-in-windows-8s-hosts-file/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Julezz - jakie gry nie działają na W8? Podaj konkretne przykłady, bo u mnie działają zarówno starocia z poprzedniego wieku (wszystkie te, które działały na W7) jak i najnowsze tytuły AAA.

@ Sevard - ja od początku mam inny antywirus i firewall niż systemowe, to nie wiedziałem w ogóle o takiej blokadzie.

jak ktos ma xp to i stary sprzet nie wskazany by byl upgrade na win8 wink_prosty.gif

Zależy jak stary. Już na jednordzeniowym procesorze i 2GB RAMu da się komfortowo korzystać z W8, chociaż to co podałem i tak jest wyższe niż wymagania minimalne (CPU 1GHz i 1 GB RAM). Rezygnacja z Aero powoduje, że nawet muzealne komputery powinny działać na W8 płynnie.

Z drugiej strony nie pochwalam wszystkich rozwiązań MS - IMO połączenie okienek i Modern UI nie do końca trafne, przez co Modern UI unikam jak tylko mogę; no i Windows Store nie napawa mnie również optymizmem. Jednak musiałem kupić system, bo czekała mnie zmiana sprzętu - wybrałem W8 z uwagi na szybsze działanie i ew. kompatybilność w przyszłości a na Windowsa stety czy nie jestem skazany (oprogramowanie Adobe na którym pracuję, no i gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo II LoD ma straszne frame dropy na win8.

Generalnie jeśli macie 7 i jesteście z niego zadowoleni, to moim zdaniem nie ma sensu się przesiadać, no chyba, że potrzebujecie tego superszybkiego startu. Ale ten sam mechanizm można uzyskać na win7 - wystarczy się wylogować i zahibernować system z poziomu ekranu logowania. To jest dokładnie to samo, tylko win8 robi to automatycznie po wybraniu opcji zamknięcia. Poza tym nie widzę w nim nic specjalnego. Na oko wciąga ok. 250 MB mniej RAMu od 7, ale jakie to ma znaczenie w czasach, kiedy standardem jest 4 czy powoli już 8, a nawet 16 GB RAM? Ludzie mówią, że jest szybszy. Gdzie? - ja się pytam. Używam go od tygodnia i nie widzę różnicy pomiędzy 7 a 8, poza tym szybkim uruchamianiem. Nowe gry działają podobnie, jak na 7. Ze starszymi bywa różnie, patrz Diablo 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem co na win8 nawet nie ma pulpitu. Chodzi jak chodzi. Szału nie ma ale to oprogramowanie bardziej pasuje do tableta czy komórki niż do komputera. Do tego jest kilka problemów przy instalacji (podobno) ale tylko przy wersji elektronicznej. Chyba do końca roku czy do kiedyś tam jest za niecałe 80zł coś koło tego. Ktoś o tym chyba już wspomniał wyżej. W każdym bądź razie polecam win 7. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem już że jeżeli ma się kupować Wndows 8 to na obecną chwilę nie warto jeżeli się ma już 7 ... w moim przypadku dostałem go za darmo poprzez licencję studencką dlatego zrobiłem upgrade i mówie że moim zdaniem w Win8 nie ma nic gorszego niż w siódemce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...