Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawidek3294443

Laptop zalana klawiat4ura

Polecane posty

Witam, ktoś prawdopodobnie wylał mi jakąś ciecz na laptopa, przez co klawiatura zaczeła bardzo dziwnie działać. Przykład: zamiast 't' mam 't4', zamiast 'y' mam 'y7' itp., niekt4óre klawisze w ogóle nie działają. Co zrobić w takiej sytuacji? Ile może kosztować naprawa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też raczej nie... Ale postawiłem laptopa na kilka godzin przy grzejniku i nie mam już problemów wyżej opisanych, teraz tylko kilka klawiszy nie działa: zero, 2 na klawiaturze numerycznej i 7, 8, 9, ale nie na klawiaturze numerycznej, chodzi mi o te klawisze w drugim rzędzie od góry. Dodatkowo klawisz z ciężko chodzi, ale jak się go mocniej naciśnie to załapie.

/edit. Mogę go używać teraz? (bo chwilowo nie przeszkadza mi to, że kilka klawiszy nie działa), czy lepiej nie włączać go dopóki niezaniosę do naprawy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samodzielną naprawę: Klawiaturę musisz wymontować z laptopa, i oczyścić płynem, co się czyści części elektroniki, albo wodą destylowaną, i oczywiście musisz dobrze wysuszyć. A mechanizm klawiszy należy nasmarować teflonem w proszku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...