Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

terraxus

Nagły spadek wydajności w grach

Polecane posty

Witam.

Problem jest dość dziwny. Otóż 3 miesiące temu kupiłem nowy komputer i przez ten czas chodził perfekcyjnie.

Stało się to w zasadzie z dnia na dzień. Dzisiaj po uruchomieniu komputera o dziwo znacznie spadła mi wydajność całego systemu o grach nie mówiąc. FPS w grach oscyluje w granicach 10 -15 ( przedtem wszystko w 1920x1080 max detale i stabilne 60-70 fps), a sam system działa jakoś wolniej i czasem trochę skokowo, zwłaszcza przy siedzeniu w przeglądarce.

Ogólnie nic w komputerze nie było wczoraj zmieniane a noc zakończyłem tak jak zawsze czyli kilkugodzinną sesją w Skyrima.

Przegrzewanie raczej odpada bo nawet dzisiaj wymieniłem paste na procku, komputer w zasadzie zadbany i niezakurzony, wentylatory podpięte i sprawne, OCCT po 15 minutach testu (małe fragmenty) wykazał 69-70 C na procku, podobnie z grafiką.

Na dysku też panuje porządek i instaluję tylko to co konieczne i sukcesywnie wywalam to czego już nie używam.

Komputer skanowany antywirusem (NOD32 świeżo aktualizowany), nic nie znalazł.

Napięcia stabilne i w normie.

Sterowniki grafiki zaktualizowałem.

Problem występuje we wszystkich grach poza zasobożernym Minecraftem co tym bardziej mnie dziwi.

Proszę o pomoc.

Windows 7 64-bit

Intel Core i3 2120 3,3Ghz

NVIDIA GeForce GTX 550 Ti

HDD 1000GB Seagate

zaslacz LogicPro 500W

8 GB Ram Goodram DDR3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

69-70C na i3? a mozna prosic o screen z wykresem temperatur? bo jak tam sa zeby to pewnie sie wlacza thermal throtling i muli proca

juz nie wspominajac o tym ze przy takich temperaturach turbo sie tez nie wlaczy i moze byc widoczny spadek sily na jednym rdzeniu

no i jak yoyo napisal, gratulujemy zakupu bomby zegarowej o nazwie logic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp cały w środku co tydzień czyszczony, radiatory błyszczą, wentylator ładnie przylega.

pastę dzisiaj nakładałem bo pierwsze to myślałem że się przegrzewa więc delikatnie pozbyłem się starej już wyschniętej jak się okazało pasty i nałożyłem sporą porcję nowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem prawdopodobną przyczynę problemów. Wygląda to trochę jakby ogólnie sterownik graficzny zdurniał, ale instalacja najnowszych nic nie daje tylko robi dodatkowe konflikty. Da się jakoś wywalić wszystko co cokolwiek ma wspólnego z grafiką i zainstalować wszystko "na czysto"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...