Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bisurmanin

Windows nie startuje

Polecane posty

Cześć! Kilka dni temu mój PC zaprotestował. Od tamtej pory po włączeniu PC przyciskiem [Power] komputer startuje normalnie (dźwięk BIOS normalny). Niestety monitor pozostaje zupełnie czarny, jakby był wyłączony. Po odkręceniu obudowy widać, że wszystkie diody na płycie głównej świecą, a wiatraki chodzą (obudowa i zasilacz, oraz na karcie graficznej). Niestety nic się nie dzieje. W ogóle nie pojawia się ikona ładowania Windows. Prawdę powiedziawszy na około 20 rozruchów komputera zaledwie w kilku przypadkach pojawiło się okno BIOS (przed załadowaniem Windows). Niestety nie mam jak sprawdzić co nawaliło, ale być może ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem.

Co mogło się zepsuć? HDD, grafika, płyta głowna, RAM, zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM: 2x Goodram DDR2 DualChannel 2x1024MB 800MHz CL 6.0

Procesor: Intel? Core?2 Duo Processor E8400 (6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-DS3L

HDD: Hitachi Deskstar 7K160 (160GB, 8MB, SATA300)

Zasilacz: Modecom FEEL III 400W

Grafika: GIGABYTE GeForce GT 430 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (730/1800) (wer. OC - Over Clock) (dwa wentylatory)

System: Windows7*32

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowy zasilacz. Nic nie pomogło. Ale... Po odłączeniu wszystkiego z płyty, poza procesorem i grafiką płyta zareagowała na brak RAM. Brak reakcji na nieobecność klawiatury i myszy. Po odłączeniu jednej sekcji Dual Channel RAM i optyki (przy podłączonych do zasilacza HDD oraz wiatrakach wewnętrznych) system normalnie się załadował. Niestety, po podłaczeniu optyki DVD-ROM i przy jednej sekcji Dual Channel RAM problem powrócił. Postanowiłem zatem jeszcze raz odłączyć DVD ROM...niestety, system już nie wystartował. Czy możliwe zatem, że to wada płyty głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...