Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skoczek

Rozwiązany: Padnięty TERMOSTAT w grafice.

Polecane posty

Witam.

Podczas oglądania filmów (bez znaczenia czy youtube, czy z dysku) wyskakują jakieś kolorowe krzaczki, kreski i kwadraty, po czym obraz staje, a dźwięk idzie normalnie jeszcze przez chwilę i gaśnie monitor. Robi się ciemno, a po chwili na monitorze wyświetla napis NO SIGNAL.

Po restarcie komunikat, że windows odzyskał sprawnośc po poważnym błędzie i znów to samo.

Kiedy kliknąłem rozwiązanie, powiadomiło mnie, że sterownik ma problemy. Aktualizowałem i okazało się, że mam dobry i najnowszy zainstalowany na początku października. Problemy są od 4 dni, więc ponad miesiąc na tych sterownikach działał.

Zaczałem się zastanawiać. Napierw zwróciłem uwagę, że wentylator w karcie nie przyśpiesza nigdy, kiedyś wył jak szalony, gdy była obciążona.

Rozebrałem kartę i odkurzyłem w środku.

Objawy ma jak podczas przegrzania chyba, ale tylko na filmach. Włączam MODERN WARFARE 3 i gram normalnie.

Sprawdziłem programem do testowania pamięci grafiki i nie znalazło błędów.

Za to przy próbie uruchamiania 3d mark vantage, od razu się sypie.

Kiedy oglądam Youtube, to czasem ekran się zatrzyma i po sekundach ruszy, a na pasku wyskoczy komunikat, że sterownik przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Po chwili to samo. Kiedy tak kilka razy odzyskuje sprawność, to w końcu nie odzyskuje i restart.

A restart dowolny. Czasem sam zrestartuje, czasem BLUE SCREEN, a czasem po prostu wisi i sam muszę go zrestartować.

Czy mógł po prostu paść termostart i karta nie jest wystarczająco chłodzona?

Jeśli tak, to dlaczego gra chodzi?

Czy zdarza się, że przy uszkodzonym sprzęcie komputer informuje o problemach ze sterownikami?

Zgłupiałem i tyle.

EDIT: Gra już też nie działa.

Po blue screenie takie info:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA8006494100

BCP2: FFFFFA600257F9C8

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000002

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam od kiedy GPU ma termostat? Prędzej czujnik temperatury.

1. Jaki masz zasilacz? Marka model i moc (BSoD ot tak sie nie pokazuja)

2. Obciaz karte Furmarkiem (Burn in test 15 minut żeby się wygrzała) i daj screena z HWMonitor

3. Daj SMART dysku z HDTune (lub Crystal Disk Info jezeli nie pokaze sie w HDT)

4. Jeżeli nie obchodzi Cię hałas to w MSI Afterburner możesz podkręcić chłodzenie.

5. Możesz również wymienić pastę termoprzewodzącą (co wiąże się z zerwaniem plomb i utratą gwarancji) na najlepiej pastę pokroju Zalman STG2 czy Arctic Cooling MX2 ; MX4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam od kiedy GPU ma termostat? Prędzej czujnik temperatury.

- Być może

1. Jaki masz zasilacz? Marka model i moc (BSoD ot tak sie nie pokazuja)

- CHIEFTEC o ile dobrze napisałem. Moc chyba z 650W. Ten zestaw działał prawidłowo od 2008 roku i nic [pza HDD nie zmieniałem. HDD się przegrzał. A teraz całość chodzi bez obudowy

2. Obciaz karte Furmarkiem (Burn in test 15 minut żeby się wygrzała) i daj screena z HWMonitor

- kiesy włącze cokolwiek co ją pbciąża, to się sypie.

3. Daj SMART dysku z HDTune (lub Crystal Disk Info jezeli nie pokaze sie w HDT)

4. Jeżeli nie obchodzi Cię hałas to w MSI Afterburner możesz podkręcić chłodzenie.

- Tych dwóch punktów nie rozumiem. Nie wiem co znaczą te skróty, a jeśli wiesz jak włączyć obroty wentylatora na 100% z pominięciem tego termostatu, czy tam czujnika to ja chętnie, bo alternatywą jest nowa grafa.

5. Możesz również wymienić pastę termoprzewodzącą (co wiąże się z zerwaniem plomb i utratą gwarancji) na najlepiej pastę pokroju Zalman STG2 czy Arctic Cooling MX2 ; MX4

-- Plomby już zwewałem, bo karte rozpołowiłem, jeszcze cholera musiałem nożem odkręcać, bo do tych srub to jakiś specjalny wkrętak trzeba. jednak to nie pasta, bo wentylator chodzi na 40%.

Zastanawia mnie barziej dlaczego system informuje, że chodzi o sterownik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczą te

skróty, a jeśli wiesz jak włączyć obroty wentylatora na 100% z pominięciem tego termostatu, czy tam czujnika to ja chętnie, bo alternatywą jest nowa grafa.

Po prostu posługując się programem MSI Afterbruner, można zwykle ustawić prędkość obrotów wentylatora (np. na 100%). Ściągnij go, a sam zobaczysz jak. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Autor

Nie dziw sie ze ci sie sypie kiedy ty ciagle masz grafe na 40%

Daj screena z HWMonitor, jezeli temperatury są jakieś z kosmosu/nie pokazują się etc. to znaczy ze masz cos z czujnikiem.

@yojo2 z furmarkiem przesadzilem, moze OCCT (nie obciaza w 100%) zeby sprawdzil kontrole wentylatorów, ostatecznie jezeli kontrola zawinila, niech ja w MSI Afterbyrner wylaczy i przejdzie na manualna.

Poprawka: zapomnialem ze jak cokolwiek wlaczas to sie sypie ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się naprawiło. Włączyłem ten MSI Afterburner i jak zwiększyłem obroty, to podskoczyły. następnie znów ustawiłem AUTO, po czym zaczęło działać, a jednocześnie odinstalowałem i zainstalowałem sterowniki. Teraz działa normalnie i problem wygląda na rozwiązany.

Dziękuje za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...