Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CaptainFlipper

Normalna wydajność?

Polecane posty

Cześć,

kilka dni temu złożyłem kompa, ale nie jestem pewien czy wszystko z nim okej.

Mam:

AsRock P67 Pro3 B3

i5 2500k

Gigabyte Radeona HD 7970

8Gb ramu Cruical Ballistix(2x4)

Jako, że nowy to postanowiłem go po testować nowym Hitmanie.

Jest tam opcja testu wydajności i gdy mam wszystko na wysokich/max, na 1920x1080 i Msaa wyłączone to wychodzi mi taki wynik:

Najniższa ilość klatek:36

Najwyższa:112

Srednia:59

Za to z Msaa na 8:

Najniższa ilość klatek:21

Najwyższa:33

Srednia:26

Moje pytanie jest takie, czy wszystko dobrze złożyłem?

Dla porównania w Minecrafcie mam około 29 Fpsów(na full i 1920x1080)

Może procka trzeba podkręcić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, na boxowym chłodzeniu takie temperatury niestety występują i ostatecznie ujdą (max to 72.6, ale chodzi tu o temp. ogólną procesora; na rdzeniach może być więcej). Jednakowoż jeśli już po minucie testu wystąpiły takowe, można się domyślać, iż przy dłuższym użytkowaniu są wyższe i procek się przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pokombinowałem z pastą i po 9min 36s na użyciu około 100%, miłem temperaturę 52 stopnie na całym procku i na najciepleszym rdzeniu (trzecim) miałem 69/70 stopni potem wyskoczył mi wygaszacz i bąbelki i temp. skoczyła do 74.Ciekawe jest to, że radiator prawie się nie grzeje czy to normalne?

Co do fpsów czy to nie trochęmało jak na taką gafikę, może być to spowodowane prockiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek się przegrzewa icon_cry.gif(przekracza 72 po 3,5 minutach na 100%) . Było dobrze ok. 70 stopni na całym(po 10minutach na 100%), ale chciałem lepiej i tylko pogorszyłem sprawę. Myślę, że zaczne od początku zmianę pasty i uzyskam znowu lepszą temperaturę.

Co do Fpsów nie wiem jak je uniwesalnie je zmierzyć by każdy miał wgląd na sprawę, ale tak jak testowałem przy tych 70 stopniach to różnicy nie było, w porównaniu do tego pierwszego testu na Hitmanie i Minecrafcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się więcej testów niż tylko Hitman i Minecraft - dodajmy że przecież minecraft to nie jest stabilny silnik, na pewno, więc moim zdaniem możliwość niskich klatek nie jest wykluczona, oraz weźmy pod uwagę że Hitmana - który swoją drogą jest nowy (chyba że nie chodzi o Absolution, nie jestem wielkim fanem hitmana i nie wiem czy dopiero wersja konsolowa wyszła czy jest już pecetowa) wrzuciłeś na "full" detale w 1920x1080 - A taki Hitman jeszcze przed wszelkimi patchami też niekoniecznie może działać jakoś stabilnie, tym bardziej że anti-aliasing został ustawiony na full - ja raczej takiej opcji bym używał tylko w kartach graficznych z dwoma procesorami bądź w technologii SLI/Crossfire.

Zagraj może w coś dobrze zoptymalizowanego - chociażby któryś z assassin's creed'ów, need for speedów czy dowolne call of duty (od lat szyte na jednym silniku) potem wrzuć coś co sprawi że i karta i procek się 'spocą' typu Wiedźmin 2, Crysis 2 lub Battlefield 3 w multiplayerze. To nam powinno dać porównanie i pokazać nam gdzie w wydajności jest błąd o ile w ogóle taki jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak przy okazji, jak pograsz w coś mocno obciążającego kompa, daj screena z HWMonitor. To, że w OCCT są osiągane takie temperatury, wcale nie musi oznaczać, iż tak samo jest w grach (poza tym, zobaczylibyśmy temperatury innych podzespołów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...