Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthTradeous

Problem z połączeniem internetowym przez adapter TL-WN422G

Polecane posty

Witajcie. Chciałem opisać mój problem który dręczy mnie od baaaardzo dawna. A mianowicie:

-Marzec 2012 - kupuje BF3. Mam system windows Vista SP1, a gra wymaga SP2. No to heja, instalujemy. Po instalacji okazuje cię że ów adapter gdy próbuje pograć na multi, samoczynnie rozłącza mnie z internetem. po kilku tygodniach (jakoś tak 2 miechy) reinstall systemu na podstawowego Windowsa Viste Sp1 i czarymary ten sam adapter działa jak... jak... jak coś co działą świetnie. Przyzwyczaiłem się do tego, że wydałem 150 zł w błoto. trudno zdarza się.

-Wrześień 2012- Po kolejnym koniecznym reinstalu Visty samoczynnie zainstalował mi sie SP2. Po kilku próbach cofnięcia instalacii wszystko (razem z BF na multi) śmiga. Nikt ze znajomych informatyków nie wie czemu. Do czasu. W koncu zaczyna działać jak na początku (utrata połączenie itp.)

-Październik 2012- otrzymuje Windowsa 7. Grać moge ale czasem rozłącza. Cóż, lepszy rydz niż nic. Niestety jednak, niemiły zakraplacz wchrzanił mi sie do plików systemowych (sam nie wiem jak). Więc Reinstall. I znowu kicha. Internet znów rozłącza. Podzieliłem więc dysk na partycje, (Wndows 7 i stara dobra DZIAŁAJĄCA Vista SP1). I na Viście gram przez internet bo nie rozłącza a na 7 w singlówki.

Jednakowoż, kupiłem Black Opsa 2 który działa wtylko od Visty SP2 wzwyż. No i tu jest ciekawostka:

Otóż mogę grać przez internet gdy mam włączone pobieranie (np. utorrent). Szukam pomocy w naprawie/solucjii do problemu gdyż:

a) pobierania pozwalają mi grać, ale lagi są koszmarne

b) nie chce być wzięty za pirata

Dodatkowe informacje

-Router musi być sprawny, gdyż moge grać na multi urzywając Visty Sp1

-Między Marcem a Wrześniem kilkukrotnie próbowałem instalacji Visty SP2, z wiadomym skutkiem

-nieraz przeinstalowywałem sterowniki adaptera, szukałem innych (odinstalowywując poprzedni sterownik, bez skutku)

-Gdy mam włączony utorrent to NAT routera w BlOps2 zmienaia się z ograniczony na Otwarty

-Wyłączenie zapory też nie pomaga

Ma ktoś jakieś pomysły? odpowiedzi na ewentualne pytania udzielę jak najszybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość idiotyczne rozwiązanie ale możesz spróbować. Skoro działanie microTorrenta pozwala na grę to odpal wiersz poleceń, wpisz to co poniżej i odpal grę. Być może, minimalne wykorzystanie łącza w postaci puszczenia pingu do serwera utrzyma granie. Jeśli tak to coś pomyślimy.

ping -t wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...