Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Komputer się przegrzewa

Polecane posty

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z komputerem wyłączającym się podczas grania. Do niedawna zdarzało się to mniej więcej raz dziennie (czasami cały dzień był spokój, a czasami wyłączał się kilka razy jednego dnia).

Od paru dni dzieje się to cały czas (uruchamiam grę, gram 10-20 min. i komputer się wyłącza, odłączam od zasilania, czekam chwilę, podłączam, odpalam kompa i znów to samo).

Czuć też smród spalenizny, tylna część obudowy (przy zasilaczu) jest gorąca, a po drugim uruchomieniu wiatrak chodzi głośniej.

Dzisiaj wyczyściłem okurzaczem obudowę z zewnątrz (otwory wentylacyjne). Od tej pory już się nie wyłącza, ale tak samo często obraz się zawiesza (lub znika) i można tylko zrestartować komputer.

Wolałbym nie otwierać obudowy (plomby) w celu wyczyszczenia kurzu znajdującego się wewnątrz (a widzę przez kratkę, że wiatraczki za czyste nie są).

Może to zasilacz ?

Mój sprzęt:

OS: Windows Vista Home Premium 32-bit (Service Pack 2)

procesor: AMD Phenom 9500 Quad-Core 2.20 GHz

RAM: 2 GB

karta graficzna: ATI Radeon HD 3800 Series

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek ma dla mnie nieodpowiednie gabaryty (korzystam w tej chwili z telefonu), więc niech ktoś inny sprawdzi temperatury.

Najpierw zorientuj się, czy masz gwarancję, bo bez rozkręcania się nie obejdzie. Trzeba to zrobić choćby po to, aby zobaczyć jaki jest stan zasilacza - i w ogóle co to za zasilacz - bo jeżeli to jakiś szrot, który na dodatek szwankuje i się kopci, to jest spore prawdopodobieństwo, że wyśle Ci całego kompa do krainy wiecznych łowów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalne maksimum to 70 stopni, więc raczej zostało przekroczone.

Też mi się wydaje, że taki komp chyba już nie ma gwarancji...

Odnośnie pytania: jak nie masz "papierów", to w inny sposób niż rozkręcenie obudowy, nie dowiesz się jaki masz zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzaczem albo kompresorem/sprężonym powietrzem. Dwie podstawowe zasady:

1. Nie wprawiać wentylatorów w ruch.

2. Nie przystawiać rury odkurzacza (czy czego tam będziesz używać) bezpośrednio do sprzętu.

O czymś tak oczywistym jak odłączenie komputera od prądu chyba nie muszę wspominać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...