Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ignat16

Modele kart graficznych

Polecane posty

witam;)mam takie pytanie:

nie znam się za bardzo na podzespołach w komputerze i proszę, żeby ktoś mi wyjaśnił jak rozpoznać która karta graficzna z danej firmy jest mocniejsza,a która słabsza?

przykładowo - ja mam ati radeon hd 4350, a jakaś gra wymaga ati radeon hd 3800. czyli - logicznie rozumując - moja powinna być mocniejsza (bo ma wyższy nr;) i powinna działać. a tymczasem ludzie mi odp, że komp nie spełnia minimalnych wymagań jeśli chodzi o kartę graficznąsad_prosty.gif to jak to w końcu jest? pomożcie proszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zawsze tak jest, że im wyższa liczba, tym szybsza karta. Przykład? HD4670 jest wolniejsza od HD3870. Szybkość karty nie tkwi w nazwie modelu, tylko szybkości rdzenia, oraz pamięci. Jak rozpoznać swoją kartę? Najlepiej poprzez GPU - Z. W tym programie dowiesz się wszystko o twojej karcie. Jeśli chcesz wiedzieć jakie parametry ma płyta główna, czy procesor, zapoznaj się z CPU -Z ( tam też wyświetlą ci się parametry karty graficznej ) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta pochodzi z nowszej serii (HD4000 zamiast HD3000), ale była niżej w niej pozycjonowana (HD43XX to najtańsze, budżetowe karty, podczas gdy HD38XX były ówcześnie najszybszymi w ofercie ATI). Dlatego jest wolniejsza mimo wyższego numeru w nazwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...