Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shumek11

Komputer nie chce się włączyć

Polecane posty

Post przeniesiony z http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=203138. Proszę nie podczepiać się pod cudze tematy. ~y

Jeśli ten post jest dalej aktywny to ja również proszę o pomoc bo nie zostało wyjaśnione. Po wymianie zasilacza dalej działo się to samo. Kabel zasilający również został wymieniony. Bateria na płycie głównej nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc jeszcze raz bo post został przeniosiony. Od jakiegoś czasu mam taki problem że aby włączyć komputer muszę najpierw odłączyć go od zasilania(poprzez włącznik na zasilaczu lub odłączenie od kontaktu) na jakieś 10-15sekund i włączyć z powrotem.

Zasilacz został wymieniony, kabel zasilający został wymieniony, Bateria na płycie głownej również. I nie wiem co może być tego powodem.

Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. Komputer mogę włączyć ale najpierw go muszę z zasilania wyłączyć aż dioda na płycie głównej zgaśnie. wtedy z powrotem zasilanie i odpala normalnie. Zasilacz jest nowy na starym jak i na nowym to samo się dzieje. Jestem troszkę zielony w tych tematach ale co może mieć do tego chłodzenie jeśli komputer jest całą noc wyłączony i ten problem mam dopiero jak go ponownie chcę włączyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne sprostowanie - źle zamontowane chłodzenie potrafi przy uruchamianiu wyłączyć komputer, właśnie dlatego, że dany podzespół natychmiast się przegrzał (pojemność cielna chłodzonego chipu jest żadna w porównaniu do pojemności cieplnej radiatora - bez wentylatora komputer zadziała przez kilka minut ale w przypadku radiatora, który nie styka się dobrze z chłodzonym elementem, czas ten skraca się do sekund a nawet ułamków sekund).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...