Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DVDManiak

Problem z włączaniem komputera

Polecane posty

Problem polega na tym, że gdy włączam komputer to ekran od płyty głównej miga raz wtedy czarny ekran przez jakieś 2 sek.. następny ekran mignie i znowu czarny ekran.. następny od windowsa jak się włącza i znowu to samo ale wtedy już się nic nie włączy. Musze resetować kompa z 10 razy wyłączać i włączać aż w końcu "zaskoczy". Wtedy wszystko jest okey. Tylko że gdy tylko wyłączę kompa i za jakiś czas go włącze to znowu to samo.. Już mnie to denerwuje. Wszystko zaczęło się, gdy avast nie chciał się zaaktualizować jakiś błąd był związany z pobieraniem czy coś.. nie pamiętam już tego. Usunąłem avasta ale ciągle to samo... Wtedy próbowałem zaaktualizować ręcznie avasta ale też się nie dało.. Macie jakiś pomysł co się dzieje z kompem? Z góry dzięki.

WINDOWS 7 sprzęt w sygnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smart sprawdzalem wszystko jest okey. co do karty wątpie zeby cos z nią było bo jak juz sie ruszy komp to wszystko okey. wtyczki wszystkie patrzałem i tez jest okey. Moze to cos ten avast namieszał? za kilka dni zrobie formata i napisze czy dziala czy nadal to samo..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razor, ale komputer mi się włącza.. właśnie z niego pisze. to tak jakby moze coś z kartą graficzną albo monitorem że musi się rozgrzać żeby zastartować. te zdjęcie od płyty głownej w moim przypadku gigabyte sie tam pokazuje przez niecałą sekunde i znika. jest chwile czarny ekran i na sekunde sie pojawia nastepne ktory windows mam wybrac... nie wiem o co biega;d jutro robie formata i wszystko bede wiedzial czy to ze strony grafy czy jednak idąc moim początkowym zalozeniem systemu.. zobaczyymy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aktualnie możliwości zrobienia jednak tego formata. Potrzebuję więc pomocy jak sprawdzić cały sprzęt włącznie z kartą i dyskiem. Mógłby mi ktoś wskazać jakieś programy, albo może krok po kroku napisać na GG/skype lub tutaj w temacie co zrobić aby wszystko takowe sprawdzić? Dzisiaj znowu kilka resetow musiałem dać bo te ekrany początkowe tylko mignęły i czarny ekran ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku temperatury i smart dysku.

Dzisiaj jak włączałem komputer poczekałem chwilę i go nie resetowałem ani nie wyłaczałem... tak z 10 minut stał włączony. Wtedy go zresetowałem i odpalił odrazu wszystko było widać.. Co to jest? Musi się coś nagrzać czy co?..

post-589411-0-79099300-1353593403_thumb.

post-589411-0-10790000-1353593846_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę najlepiej sprawdzić - jak pisałem - metodą podmiany, ale od biedy można także programamami. Natomiast zasilacz to już raczej jeno podmiana, ewentualnie - pomiar napięć multimetrem.

Na razie - skoro sprawdzamy wszystkie podzespoły - sprawdź RAM, programem Memtest86+ (totalne minimum - 3 cykle).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem karte z innego komputera i jest to samo. Podłaczyłem inny monitor i jest to samo. Włozylem moja karte i podlaczylem i uruchomil sie normalnie... nie mam pojecia o co chodzi... juz mam **** czasami wlacza sie dobrze a czasami musze resetowac po kilkanascie razy... zobaczymy po nocy co z nim będzie bo to przeważnie z rana występuje. Napisze co i jak. Macie jeszcze jakies pomysly jak sprawdzic co to jest? podlaczylem ten monitor do drugiego kompa i wszystko z nim okey.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresetowałem bios wyjmując na około 10 sek baterię. Wszystkie kable sprawdziłem i od nowa złożyłem i podłączyłem wszystko

wyjąłem zasilacz wyczyściłem go i nawet odkręciłem obudowę i sprawdziłem czy tam może nie jest żaden kondensator nadęty czy coś spalone. ale na oko wygląda wszystko jak nowe. Nie wiem teraz czy gwarancję utraciłem jak otworzyłem ten zasilacz? Włączam kompa i to samo. Ciagle musze go resetowac az wkoncu zaskoczy. jak zaskoczyl to klawiatura nie dzialala przez chwile. kontrolka num lock jak właczalem i wylaczalem to czasami sie zaswiecila czasami nie chciala. i nie jest to wina klawiatury bo testowalem na innym kompie i jest ok. tzn teraz tez na tym jest okey ale moze to was na cos naprowadzi. wlasnie! to wszystko zaczelo sie wtedy jak avast nie chcial mi sie zaaktualizowac. usunalem avasta i ciagle to jest ze sie ten obraz nie chce pokaazac, tylko sie pokazuje na chwile i znika po czym nastepny tez na chwile i znika;/ nie ma nikt jakiejs opcji do ogarniecia zeby to zrobic? co jest nie tak? brak prądu? czego brak;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...