Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzl

Problem z twardzielem(dyskiem)

Polecane posty

Witam serdecznie,

problem, który opiszę dotyczy dysku WD caviar Green(WD10EARS-00Y5B1). Do rzeczy.

Dysk działał sprawnie, aż do wczoraj wieczorem. Przy skopiowaniu na pierwszą partycje dysku(są trzy) np. instalki gry, nie jest możliwe jej zainstalowanie, w którymś momencie instalacji dochodzi do błędu crc. Początkowo myślałem, że uwaliła mi się pamięć, ale memtest nic nie wykrył(dla pewności zapuściłem prime95 i OCCT: wszystko w porządku).

Przeskanowałem wszystkie dyski w poszukiwaniu szkodników za pomocą avasta i malwarebytes-anti malware-zero zagrożeń. Taktowane procesora obniżyłem na wszelki wypadek do standardowych wartości.

HDDTune zakładka "health"-wszystko OK

Teraz robię test za pomocą Victoria HDD no i nie jest ciekawie 22,3% -> 99Errorów.

Po zakończeniu testu rzucę całego loga z Victori.

na obecną chwilę mogę zarzucić screenami. I tu moje pytanie: czy możliwe jest naprawienie tego samodzielnie, oraz jaka mogłaby być przyczyna takiego stanu rzeczy? Dodam, że cztery tygodnie temu dysk wrócił z gwarancji, "chorował" na to samo.

post-114246-0-41065700-1353090393_thumb.post-114246-0-70918900-1353090402_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 103 niestabilne sektory, więc jeszcze Victoria "nie zdążyła wszystkich wyłapać". Można spróbować się ich pozbyć, ale raczej nie tym programem. Jednak to nie ma sensu, gdyż dysk jest na gwarancji, zatem trzeba go znowu oddać i myślę, że domagać się nowego (w każdym razie masz tu link do strony, na której jest wyjaśnione, co trzeba by zrobić, jeślibyś ewentualnie miał zamiar się w to bawić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie spróbuje podany przez Ciebie sposób, ale póki co poprzegrywam sobie wszystko z tamtego dysku.

Aha jeszcze mała aktualizacja wyników: victoria po zakończeniu skanowania wykryła 104 błędy(mam nadzieje, że logiczne).

Jeśli nie będzie się tego dało naprawić domowym sposobem, to oddam dysk na gwarancje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...