Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

spiderjr

Crashe systemowe (prawdopodobnie wina karty graficznej)

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem z kompem, jak podałem wyżej, prawdopodobnie jest to wina grafy. Otóż w trakcie grania (m. in. w Ghost Recon: Future Soldier, Rocksmith czy GTA IV: EFLC), po ok. godzinie od włączenia gry, komputer mi się zwiesza, ekran robi się jednokolorowy (najczęściej czarny lub szary, chociaż raz trafił się nawet zielony) a z słuchawek dochodzi buczący dźwięk, jakby zatrzymana w jednym momencie muzyka z gry. Po kilku/kilkunastu sekundach od tej zwiechy restartuje się. Rozmawiałem z informatykiem - ten zaproponował jedynie aktualizację/czystą instalacje sterowników lub reinstall systemu - wszystkich tych rzeczy już próbowałem i nie mam innego pomysłu. Na starej karcie wszystko ładnie śmiga.

Sprzęt:

Płyta główna Asus P5P43TD PRO

Zasilacz Logic 500-ATX 500W

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz

4 GB RAM

Karta EVGA GeForce GTX 650 Ti (z dodatkowym zasilaniem dla chłodzenia) - kupowana jako nowa z morele.net

Działająca karta, której dotychczas używałem: GT 240

Ponadto, jeśli ma to jakiś związek, razem z kartą wymieniałem też procesor, wcześniej był to Intel Pentium Dual Core E6500 2.93GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co powyżej, dodałbym jeszcze możliwość przegrzewania. Sprawdzałeś temperatury?

Przyznam, to też mi przyszło do głowy. Nie sprawdzałem temperatury nijak przez konkretne dane, jedynie tuż przez zmianą jej na starą i nie wydawała się być zbyt gorąca, a miałem już wcześniej w rękach przegrzaną kartę, temperatura bez porównania niższa.

Wracając do zasilacza, macie jakieś propozycje, jaki model mógłby uciągnąć bez problemu ten sprzęt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w sumie taki sam przypadek i winna była płyta główna. Już sam nie wiem co w niej było uszkodzone, tak czy siak na nowej wszystko działa i nigdy takie błędu już nie ujrzałem.

///edit:

Morał z tego taki, że nie wiadomo co może być winne, dlatego trzeba testować na innym PC i wtedy się po kolei dojdzie co jest uszkodzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, postaram się jeszcze wykombinować jakiegoś PCta, żeby sprawdzić kartę. Ewentualnie prześlę reklamację karty, w końcu podłączyłem kartę - są problemy, dla laika sprawa jest oczywista. Dorzucę jeszcze, że crash z OCZką i GT 240 jak na razie trafił mi się tylko przy graniu w AC III, przy Team Fortress czy innych grach mi się to jeszcze nie zdarzyło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety/stety zmniejsza prawdopodobieństwo niesprawności OCZa (że się wysypała jedna gra, to jeszcze o niczym nie świadczy). Jedno co wiemy na pewno, to to, że GTX 650 Ti nie działa na obu zasilaczach, ergo karta może być zepsuta. Tak więc podstawa - sprawdzenie grafy na innym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tak, to nie zaszkodzi zrobić Power supply test w programie OCCT. Najlepiej by było na obu zasilaczach i kartach, ale boję się, że ten Logic zrobi jakąś niemiłą niespodziankę, więc raczej tego nie rób, test na samym OCZu też może coś nam powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...