Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kristhebest

Router dla neostrady.

Polecane posty

Mam problem z często przerywającym się połączeniem z neostradą, pomoc techniczna tp czy teraz orange, twierdzi, że "nie jest to na linii". Główne podejrzenie pada więc na liveboxa. Interesuje mnie router, który całkowicie zastąpi liveboxa, który obsługuje wifi oraz który będzie w stanie rozdzielić to połączenie na 2 niezależne pasma. Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, za mało napisałem.

Do routera będą podłączone co najmniej dwa komputery(fajnie by było gdyby router miał limit urządzeń większy niż 2). Mam neostrade o prędkości 6Mb/s, ale możliwa jest zmiana na netie 10Mb/s. Na router wydać mogę ok.150zł(mogę dołożyć do 200 jeśli będzie warto).

Z tymi niezależnymi pasmami to chodzi mi o to, aby podzielić pasmo na 2 prędkości, tak żeby sobie nie przeszkadzały(np. jeden komputer ma 2Mb/s, a 2 4Mb/s). Głównie tu chodzi o granie i ściąganie, np. żeby na jednym komputerze moża było ściągać jakiś większy plik, a na drugim grać online bez lagów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić osobno modem z wyjściem RJ-45 i do tego router bez wbudowanego modemu ADSL. Koszt takiego zestawu to ~180 - 200 zł. Do tego dogrywasz Tomato, DD-WRT czy OpenWRT i tam ustalasz na sztywno pasmo (wskazane jest podstawowa wiedza z zakresu sieci i instalacji oprogramowania innego niż Windows). QoS w najuboższej wersji polega na ustaleniu najwyższego priorytetu np. dla portu LAN#1, który to będzie miał pierwszeństwo podczas wykorzystywania łącza (urządzenia, które będą miały niższy priorytet oczywiście są odpowiednio niżej w kolejce). Zazwyczaj nie do końca to działa ;P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że odświeżam stary temat, ale na horyzoncie pojawił się lokalny dostawca internetu radiowego. Czy kombinacja TP-Link TD-8816 i ASUS RT-N10 będzie działać z internetem radiowym i czy da się podzielić łącze jeśli w dzień będzie 6Mb/s, a w nocy 12Mb/s?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Routery możesz odrzucić. Oba się nie nadają do radiówki. Najpierw dowiedz się, w jaki sposób internet będzie dostarczany do ciebie, tj. czy usługodawca zapełnia Access Point itd. Polecam też głębokie przemyślenie internetu radiowego + poczytanie opinii o dostawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...