Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maridok

Myszka czy klawiatura?

Jak wygodniej?  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wygodniej skręca się w grach samochodowych, ale nie wyścigowych.

    • Za pomocą myszki
    • Za pomocą klawiatury.


Polecane posty

Czy w grach takich jak Hard Truck 18 of Steel, czy jej europejskiej siostrze Euro Truck Simulator wygodniej skręca się przy użyciu myszki niż klawiatury?Wydaje mi się, że wygląda to płynniej i bardziej estetyczniej niż za pomocą strzałek gdzie kierownica przeskakująca w lewo/prawo i wracająca zaraz na swoje miejsce.

Takie rozwiązanie zastosowane też było w znakomitej produkcji "Conflict: Back to Bagdad". Ten sposób prowadzenia pojazdów sprawia na początku problem, ale szybko można się przyzwyczaić.

Sterowanie myszą nie sprawdziło by się w grach wyścigowych NFS, czy Forza, ale w grach gdzie nie specjalnie trzeba przekraczać ograniczenia prędkości jak najbardziej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro można o innych, to się dołączę do dyskusji, bo jeżdżenie autkiem zgodnie z przepisami mnie nie bawi... a jak zauważyłeś, skręcanie w NFS może nie wypalić ;)

W grach, gdzie można chodzić myszą, w ogóle nie używam klawiatury, co się da mam poprzypisywane do bocznych guzików Nagi :) Tam, gdzie nie można chodzić myszą, na klawiaturze używam tylko wsad-u. Wiadomo, jeśli ktoś nie ma supermychy, trudno mu grać tylko za jej pomocą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samochodówki to myszką próbowałem jeździć tylko w euro truck simulator 2. Niech za moją opinię o tym rozwiązaniu stanowi fakt że wytrzymałem może 2 minuty. Ciężko prowadzić jednocześnie się rozglądając. Jeśli chodzi natomiast o arcadówki lotnicze to sterowanie myszą jest bardzo wygodne ( oczywiście nie tak jak przy pomocy joysticka ale to zależy od gry ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grach samochodowych ani myszka, ani klawiatura - u mnie pierwszenstwo ma w nich kierownica, a jesli nie chce mi sie jej akurat podlaczac, to gram na padzie. Z pada tez staram sie korzystac w grach typu Darksiders czy Assassin's Creed. Natomiast w grach FPS korzystam wylacznie z myszy i klawiatury (chociaz wiekszosc akcji staram sie przypisac pod przyciski na myszcze), podobnie zreszta jak to mialo miejsce w Mass Effect, Max Payne 3 czy Hitman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką tendencję z czasów moich pierwszych komputerowych wojaży, że korzystam z klawiatury tam gdzie wszyscy chcą grać na padach itp. Wynika to z tego, że nie miałem wtedy dostępu do takich urządzeń i grałem w dosłownie wszystko na klawiaturze i myszy. Przechodziłem tak I-Ninja, Devil May Cry i podobne tutuły które niektórzy uznawali za niemożliwe, lub niesamowicie karkołomne przy takiej konfiguracji, ale mimo to bawiłem się świetnie :) Przynajmniej mam teraz zręczne palce :3 Jeśli chodzi o odrobinę nowsze gry to pamietam, że na klawiaturze grało sie wręcz mega genialnie w Marvel: Ultimate Alliance. Zdziwiło mnie to, ponieważ gdy przesiadłem sie na pada było odrobinę gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i to :D. Gram w praktycznie wszystkie gatunki, i zdarza mi się grać w wyścigówki na klawiaturze, a symulatory lotu na myszce. Ale w większości gier to jest jak nóż i widelec - nie da się rozłączyć. To chyba nie przypadek że mamy dwie ręce ?trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości gier używam klawiatury i myszki. Ten duet potrafi bowiem sprawdzić się w praktycznie każdej produkcji.

Grając w gry samochodowe, sportowe i platformowe, korzystam z pada, bo pozwala on na sprawne korzystanie z wielu funkcji naraz. Analogowe gałki/przyciski dodatkowo zwiększają płynność ruchu, co jest bardzo przydatne w tego typu grach.

Klawiatura może ograniczać niektóre funkcje, np. nie pozwalając na robienie niektórych zwodów w FIFIE czy dozowanie gazu w grach samochodowych.

Co ciekawe, w samochodówki łatwiej mi grać na padzie/klawiaturze, niż na kierownicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie w jaki sposób miałbym sterować mychą. W takim GTA chociażby to czyste samobójstwo! Próbujesz celować do tyłu ale jednocześnie kręcisz bączki jak kompletny pacan...

Swoją drogą od dwóch lat grając w takie "hybrydy" chodzono-jeżdżone zawsze korzystam z pada!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

Fifa najlepiej na klawiaturze lub lepiej padzie. Hard Truck 18 of Steel, Euro Truck Simulator na klawiaturze lub lepiej kierownicy. Zręcznościowe wyścigi klawiatura lub pad. Myszka nadaje się do fps, rts, rpg, przygodówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...