Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zaqman

BRAK DOSTĘPU DO SETUP BIOS

Polecane posty

Witam. Jestem posiadaczem notebooka Lenovo z580. Naszła mnie chęć wypróbowania Windows 8, jednak po chwili doświadczenia z tym systemem zabrałem się z instalacje Ubuntu 12.10. Jednak wiele funkcji jakie oferuje mój laptop nie działało prawidłowo na ubuntu- więc sformatowałem dyski i zainstalowałem ponownie "stara" "7". Ku mojemu zdziwieniu straciłem możliwość wejścia do setup BIOS przy pomocy klawisza "F2" . W zamian tego ukazuje się bootowanie z karty sieciowej. Problem w tym, że nie mogę nigdzie znaleźć aktualizacji mojego biosu, ani chociaż tej samej wersji jakiej posiadam. Wrzucam screen z CPU- Z. Znalazłem podobny problem , ale został on nierozwiązany: http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/New-Lenovo-IdeaPad-Z580-Bios-Problem/td-p/918923

Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Jeżeli coś jest nie jasne proszę pisać.

post-76832-0-94210800-1353020561_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj na forum specjalistycznym. BIOS z innego modelu płyty głównej (bo to jest czynnikiem decydującym - modele mogą się różnić wszystkim oprócz płyty głównej) prawdopodobnie nie wgra się (a jeśli się wgra to będzie niefajnie). Za to wgra się BIOS z tej samej płyty głównej ale innej rewizji - co zabije płytę. Więc radzę nie kombinować a zapytać specjalisty. Ja nie wiem jaka tam jest płyta więc nie doradzę.

Wyjmij dysk z laptopa i zrób trzykrotnie to: włącz go, wybierając boot menu wskaż sieć jako źródło systemu, wyłącz przytrzymując przycisk zasilania. Spróbuj wejść do BIOS. Potem włóż dysk i sprawdź czy wszystko działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...