Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TimeX

Rozwiązany: "Uszkodzony" kanał transmisji?

Polecane posty

Witam,

od dwóch dni mam problem z internetem bezprzewodowym Cyfrowy Polsat (jeśli użyłem złego nazewnictwa, przepraszam). Nie jest to LTE, od razu informuję. Włączam ten internet, zasięg WCDMA mam na poziomie około 75% i ni cholery się mogę połączyć. Jakąś minutę, dwie wyświetla się komunikat "Łączenie z Cyfrowy Polsat", by po tym czasie ujrzeć "Połączenie zostało zakończone". I tak od dwóch dni. Wczoraj wziąłem z kolei internet z Plusa, i... powtórka z rozrywki. Ten również nie łapie żadnego sygnału. Łączy się, by kilka sekund po połączeniu samoistnie się rozłączyć. Brak jakiegokolwiek transferu danych, czy to ściągania czy wysyłania. A z kolei trzeci internet, z Playa, łączy się bez żadnych bajerów (ale non-stop się rozłącza, ale tak już było od zawsze). Reasumując:

Cyfrowy Polsat na WCDMA nie działa

Iplus (najprawdopodobniej) na WCDMA też nie działa (nie mogłem znaleźć w ich programie opcji o zmianie pasma)

Obydwa internety są opłacone, więc nie ma mowy o "zawieszeniu usług".

Potwierdza to przypadek Cyfrowego Polsatu. Na WCDMA nie chce w ogóle się połączyć, ale GSM działa, który jednak jest cholernie powolny (nie jest to, mam nadzieję, płatne pasmo?).

Czy może to być wina operatorów? Coś padło po ich stronie?

Czy też może jestem durniem i robię coś źle?

Próbowałem podłączać pod kilka portów USB, robiłem reinstalację programów. Nie pomogło nic.

Jeszcze dla informacji, mój OS to 32 bitowa Vista.

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę Cyfrowy Polsat korzysta z nadajników Plusa, więc jeśli internet z obu sieci nie działa obstawiałbym na problemy z BTS'em opearatora. Proponuję kontakt z Cyfrowym Polsatem bądź Plusem w celu wyjaśnienia sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się potwierdziło. Jakieś roboty na nadajnikach robią, przez co można się łączyć tylko na paśmie 2G. Oczywiście, poinformować nie raczyli, bo i po co ... Dzwonić będą, to jeszcze im wpadnie kasa z połączeń.

No, wyjaśnił się temat, więc na moje, można go zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...