Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paffkoo

Win 7 64-bit - "zamrażanie" się komputera

Polecane posty

Witam,

Sprowadza mnie do Was taki nietypowy problem.

Postanowiłem przejść z Win XP na Win 7 64-bit i od tego czasu zaczęło się... Na XP wszystko ładnie działa, natomiast z 7 jest tak: Instalacja udana, aktualizacje zainstalowane, sterowniki do płyty głównej i grafiki też. Problem w tym, że komputer normalnie chodzi do czasu uruchomienia np. programu Video Card Stability Test czy jakiejkolwiek gry. Po jakimś niekonkretnym czasie, obraz nagle się zamraża, nic nie mogę zrobić oprócz reseta. Podczas używania neta, słuchania muzyki czy oglądania filmów jest ok. Najdziwniejsze jest to, że... problem znika po całkowitym odinstalowaniu sterowników od grafiki. Po ponownym zainstalowaniu wszystko zaczyna się od nowa. (obojętnie czy są to sterowniki najstarsze 190.62 czy najnowsze 306.97). Facet, u którego składałem komputer próbował po kolei wymieniać i zasilacz na mocniejszy, RAMy różnych firm, robił testy jakimiś programami (każda część jest ok), temperatury też są ok., a w końcu zostałem z Win XP. Nie mam pojęcia co może z tym być, XP jest lekkim przeżytkiem, a nie kupię nowego kompa skoro ten jest całkiem dobry. Kolega ma dokładnie te same części co ja (tylko procek 2, a nie 4 rdzeniowy i zasilacz nie 520W a 550W) i u niego Win 7 chodzi elegancko. Poniżej opis części. Ktoś ma jakieś pomysły? smile_prosty.gif

Pozdrawiam

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P (BIOS ver. F7 20/11/2009)

AMD Phenom II x4 925 2,8 Ghz

RAM DDR3 2x2Gb Kingston PC3-10700 (667Mhz)

GeForce GTX260 - GT200 896MB (ustawione taktowania na 1100 i 625 wg. ExperTool)

Dysk Western Digital 500Gb

Zasilacz 520W Corsair (były też sprawdzane m.in. Chieftec 550W, 650W)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... złe wieści... Otóż po uruchomieniu occt 4.32 i próbie testu przy włączonym Techpowerupie... pokazuje się error związany z Crysis2.exe. (?) Natomiast po włączeniu testu bez Techa komp się zamroził a wyniki spisałem ręcznie o.O Oto i one:

Time: 208.3 FPS: 59,9977 Monitoring: 20 sensors

Temp.

System 38*

CPU 50*

Core 42* (na każdym z 4)

Assembly 40*

Tmpin0 63*

Volty:

1,32V cpu vcore

1,61V DDR

3,32V - +3,3V

12,18V - +12V

-10,30V - -12V

3,08V - vbat

1,32 cpu (2)

1,12 Vin0

-21474836,48 vin4 i 7

Dorzucam jeszcze screen z HWmonitora:

http://img5.imageshack.us/img5/553/hwmonitor.png

Co do sprawdzenia karty to u tego właśnie kumpla chodziła normalnie a włączył Skyrima na dość wysokich detalach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc cos z plyta glowna jesli u kolegi ta grafika dziaqlala to nie problem z grafa mozze sa kondki na plycie lub inne elementy elektryczne ktore uczestnicza w komunikacji portu pci z prockiem ktore zaklocaja dzialanie

tylko ze na win xp wszystko dziala ok wiec ta teoria powyzej tez nie jest prawdziwa...

a masz crysis2 zainstalowany? moze odintsluj moze to jakis crack z trojanem? masz antywirusa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że Win jest czysty bez gier itd. Crysisa nigdy nawet nie miałem haha mam Avasta i Antimalware + zapora Win... od razu po instalce Wina sprawdzałem i tym i tym i czysto jest... może rzeczywiście te napięcia, albo słabe RAM? Hm zawsze mam pecha na sprzęt. xD Na XP było właśnie ok... Ale zastanawia mnie tylko to... Win 7 ma Directa 11 a te programy pokazują coś w stylu jakby GTX 260 obsługiwał do 10... jest to możliwe wogóle? :O Albo któraś aktualizacja Win może coś niszczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro u kumpla jest ok (i ma tę samą płytę), na XP również, teoretycznie wychodzi na to, że oprogramowanie coś miesza. Ewentualnie masz jakieś dziwne ustawienia karty.

Skoro nic szczególnego na kompie nie masz, mógłbyś zrobić jeszcze raz format, tyle, że w takim przypadku wyłączyłbym wszelkie aktualizacje (albo w ogóle neta) a sterowniki (tylko niezbędne) - i nic poza tym - zainstalował "ręcznie" i wtedy bym sprawdził, czy problem nadal występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtx260 obsluguje dx10 a win 7 ma biblioteki dx11 ale jesli karta ma dx10 to i tak nie powinno byc problemow

nie rozumiem tego komunikatu z crysis2 mozesz dokladnie napisac co w tym komunikacie sie znjaduje?

sprobuj gre odpalic z kompatybilnoscia win xp lub win vista

ty mowisz ze komp jest czysty nic nie instalowane ale piszesz ze przy uruchamianiu gier blabla bla czyli juz nie jest czysty i sa gry zainstalowane (pewnie cracki i pewnie win7 tez nie oryginalny) ja by sciagnal avg darmowego i przeskanowal kompa jak to nie pomoze to moze trza wrocic do win xp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jutro się zabieram za formata... bez aktualizacji...

No co do Directa 11 to teoretycznie piszą, że powinno być ok.

Jedyna gra którą mam nie potrzebuje nawet cracka do uruchomienia, tylko wpisuję klucz i git... -.-

Nic innego nie ma. Instalka Win była już kiedyś też próbowana przy zakupie kompa w sklepie i też to samo się robiło.

Może Avast coś blokuje albo miesza w Win? Hm... z tym Crysis to zaraz zobaczę jeszcze raz. Tę kompatybilność też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po formacie i wrzuceniu Win 7 32bit to samo... Video Card Stability Test włączony jednocześnie z OCCT działał jakies 5 min. po czym zamroził się... gra obojętnie czy to ustawiona w zgodności z XP czy Vistą też zamraża kompa... z tym, że dźwięk wciąż jest... mogą to być jednak napięcia lub zasilacz? Może grafa dostaje za mało prądu? Hm chyba będę musiał wrócić do XP sad_prosty.gif

zapomniałem... wszystko działa ok przez kilka godzin, jeśli tylko używa się Office`a, neta czy najzwyklejszych aplikacji. o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...