Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anticitizen

Buczący wiatrak w komputerze

Polecane posty

Od dosyć dawna (właściwie od pół roku po zakupie kąpa, a ten kupiony w 2008) tylny wiatrak BUCZY. Najpierw tak trzepota, a potem buczy niesamowicie. I teraz zaczyna tak bez przerwy, że przy starcie komputera tak przez parę sekund trzepota, a potem buczy. Póki co włożyłem blokadę z agrafki i oglądam speedfana który pokazuję że temperatury w kompie rzadko przekraczają 70 stopni celucjusza, zwykle trzyma się 40 stopni, ale co dziwne ten wiatrak jest z tyłu kompa i nie jest od zasilacza bo zasilacz jest z przodu, procesor ma własny wiatrak i karta graficzna również (zasilacz ma dziwnie położony bo z przodu komputera). I do czego on służy skoro mam otwartą obudowę? A więc o to wszystkie pytania:

-Czy ta chałupnicza blokada jest bezpieczna?

-Czy ten wiatrak coś robi?

-Czy można go odłączyć?

-Jak usunąć buczenie?

Teraz zauważyłem, że jak włączy się system i zdejmę blokodę do działa cichutko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Po co robić blokadę, jeśli można odłączyć wiatrak?

- O ile dobrze zrozumiałem to wentylator na obudowie, więc "chłodzi ogólnie", jeżeli nie masz zbyt wysokich temperatur, nie jest niezbędny.

- Patrz wyżej.

- Po prostu, jeśli się psuje, wymień go. Ewentualnie, wyczyść/ czymś nasmaruj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kabel, możesz kupić nowy, ale jeśli temperatury są ok, to nie trzeba.

Odpowiadając na pytanie o agrafkę - nie nie jest, w końcu coś się musi stać z mocą dostarczaną do wentylatora - jeśli nie może ona zostać przekształcona na energię kinetyczną (obracanie się wentylatora), to coś się z nią niekontrolowanego dzieje.

@zecik

Tylko jeśli to łożysko ślizgowe, ta metoda się sprawdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...