Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oosa11

Sieć Domowa.

Polecane posty

Witam wszystkich,chciałbym zebyscie mi pomogli w kwesti ustawienia ap i routera. Posiadam internet z Tp(teraz orange),posiadam Liveboxa 2.0 do ktorego podpiałem takie cos (obrazek 1WLAN). Do którego podpiałem antene zewnetrzna i skierowałem ja na swój drugi dom o 50 m odaalonego i internet działa na laptopie sciaga w jednym pokoju a w nastepnym juz nie i teraz chciałbym podłaczyc Ap Tp-Link z Wisp tylko nie potrafie go skonfigurowac.A to wszytko wyglada mniej wiecej tak (obrazek 2) Pomózcie.

post-145738-0-68026900-1352811886_thumb.

post-145738-0-82899300-1352812423_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Tp-Link? Jesli o to Ci chodzi to coś kombinowalem ale nic mi nie wychodzi

A ten co mam w pierwszym domu wygłada tak:(obrazek 1) i mam go ustawionego tak: (obrazki nastepne) Gość co kupowałem powiedzial ze tym TP-linkiem odbiore sygnal i bedzie chodzić po kablu a jak chce wifi to drugi musze miec ale wogóle nie moge tego rozgryżć

post-145738-0-48623400-1352827154_thumb.

post-145738-0-72668200-1352827519_thumb.

post-145738-0-69738200-1352827529_thumb.

post-145738-0-71905600-1352827539_thumb.

post-145738-0-93082900-1352827564_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis ekspertem nie jestem ale potwierdz mi to on odbiera siec z tamtej anteny no nie? bo sa jakies pakiety odebrane i wyslane czy moze jakas inna siec zalapal?

i teraz jest problem z rozeslaniem tego po domu? lapek w domu nie widzi tej sieci z ap? jesli nie to moze ten trzeci screen client moze on musi zostac clientem sieci wysylanej przez antene? bo tam nic nie masz wpisane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem własnie z czego on łapie bo resetowałem go i jest czysty a cos tam odbiera i wysyla. Ale jesli by lapal to po kablu do laptopa bym go podłaczyl i powinien byc interent przez niego a nie ma i własnie chce to ustawic a nie wiem jak. Probowałem juz roznych ustawien ale nic z tego i gdzies czytałem ze trzeba dobrze ip lan i wan ustawic i cos tam jeszcze ale az tak to sie nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno ssid sie pojawia no nie?

key type tu nie wiem jaki masz klucz ale jak nie masz szyfrowania ustawionego na liveboxie to ustaw none

wep tu nie wiem zostaw to na 1

auth type to metoda weryfiukacji na liveboie jakie masz ustawienia tam?

password to wiesz ze to haslo do sieci z liveboxa wiec tu duzo kombinowania nie ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssid pojawia sie szyfrowanie zmienie na takie jak ma byc wpisze haslo i tak nie idzie,nawet zmienialem zeby hasla nie bylo zeby jeszcze mniej kombinowania bylo ale i tak nic. tylko to nie ma byc polaczone do liveboxa tylko do tego:1. Jak rozmawiałem z gościem od internetu co sprzedaje takie cos to powiedzial ze w 1 domu mam dobrze tylko w tym drugim na tym tp linku musze cos zmienic.

post-145738-0-33356100-1352908891_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz tryb (operation mode) ustawiony w TP-Linku? Powinien być AP Client Router/WISP, później szukaj czegoś takiego jak Site Survey (ogólnie lista AP jakie widzi ten TP-Link), na końcu każdego AP powinno być możliwe do zaznaczenia jedno pole w kolumnie "Choose". Z tego co pamiętam ta wyglądało to na TP-Link'ach. Oczywiście musisz też zmienić adres LAN na inny niż ma router (livebox).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak robilem jak mowisz tylko problem jest w tym ze nie wiem jakie adresy i maski itd wpisac. Jak mozesz to popatrz do pierwszego postu tam jest strona z routera który wysyła sygnał,najlepiej napisz mi te ip jakie mam wpisac zeby bylo zgodne bo nie czaje tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie juz raz mi pomogliście moze i tym razem wam sie udaoczko2.GIF Otóż mam internet tak jak w temacie i wszystko dziala dzieki wam,ale na tym Tp-linku co go skonfigurowalem jako wisp strasznie skaczą prędkości łącza od 500kb/s do 6mb i nie wiem jak to ugryzc,podejrzewam ze moze to byc to ze gdy łacze sie jako wisp to musze miec ten sam kanal co na pierwszym routerze w 1 domu a kanalu zmienic nie moge na Tp-linku bo nie bedzie odbierał tego internetu. Chyba ze to co innego prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroki berprzewodowego połączenia na odległość przy słabym sprzęcie ;). Może być to spowodowane tym, że antena rozsyłająca sygnał nie ma gdzie go przesłać po linii prostej (czyli do drugiej anteny), a router łapie tylko część sygnału, stąd te skoki. Jak router złapie lepszy zasięg (warunki pogodowe itp.) to masz lepszą prędkość, jak nie, to gorszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...