Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Galik2211

Program do nagrywania filmów

Polecane posty

Witam!

Poszukuję programu lub zestawów programów dzięki którym mógłbym:

- nagrać filmik z gry

- nagrać swój głos i dorzucić go do filmu

- edytować film na zasadzie dodania jakiegoś przerywniku/podkładu muzycznego

- po nagraniu filmu i całej przeróbce móc skompresować go do logicznych wymiarów (chyba, że nie każdy program działa jak fraps 20min - 100GB)

Podajcie programy zarówno darmowe jak i płatne. Duże jak i małe sprawdzę wszystkie.

Jeśli znacie takie linki to przydadzą się też instrukcje obsługi tych programów, ale to już nie koniecznie.

Pamiętam też że kiedyś był taki bardzo fajny program mój kolega miał jego 30 dniowa wersje bodajże Vegas studio się nazywał nadawałby się?

Z góry dzięki wszystkim za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, fraps to dobry program, najmniej fps zeżre.Jeśli chcesz program który nagra 20 minutowy film i bedzie ważył zamiast 100GB np 2, to znajdziesz, ale wiedz, że renderowanie takiego filmy podczas grania najprawdopodobniej obciąży tak procka, że nie pograsz.

100GB, ok, obraz jest wtedy bez żadnej kompresji, potem sam sobie składasz film i go renderujesz i końcowo ma 1GB, o to w tym wszystkim chodzi.

Dźwięk nagrywasz darmowym, prostym i bardzo dobrym Audacity, tam masz opcje typu wzmacnianie, odszumianie, korekta graficzna, czy normalizowanie dźwięku, wszystko to pozwoli Ci potem odpowiednio przygotować audio, jeśli będziesz chciał poprawić co nieco w swoim nagraniu.

Przypuśćmy że masz już film z frapsa 100GB, audio do tego, teraz wystarczy złożyć. Ja używam Camtasia Studio (choć na pewno jest wiele lepszych do tego programów), bardzo intuicyjny i myślę, że na Twoje potrzeby w zupełności wystarczy ;)

Na koniec, jak już wszystko będziesz miał gotowe, wystarczy wyrenderować i po problemie :)

Ogólnie poszukaj np na YouTube 'Jak nagrywać gameplaye', to wszystko wyjaśni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Vegas Pro, jak przedmówca, aczkolwiek nie próbowałem, zatrzymałem się na camtasia studio, mi w zupełności wystarcza, też ma 30 dni trial. Wydaje mi się że Sony Vegas ma jednak większą rzeszę odbiorców ;)

Co do VirtualDub, to nie polecam, wydaje się być dobrym programem, ale dla kogoś kto w tym siedzi. Dla nowego użytkownika jest nieprzyjazny i mało przejrzysty. Kiedyś próbowałem wgrać napisy do filmu, koszmar, ostatnio chciałem poskładać filmiki do kupy, to odpuściłem po godzinie roboty. W camtasia studio zajęło mi to samo 5 minut, bo wszystko jest intuicyjne.

Waga 2 MB o niczym nie świadczy, program jest pozbawiony wszelkich skórek i kolorowych buttonów obrazkowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VirtualDub to nieprzyjazny dla nowego użytkownika gniot. Samo to, że instalka waży niecałe 2mb mówi coś na temat jego funkcjonalności. Można jak już tu wspomniano bawić się w jakieś wtyczki itp., ale na poważnie - który newbie to ogarnie?

To, że coś jest dobrze zoptymalizowane, znaczy że jest gniotem?

No fakt, jak tyle osób uwielbia minecrafta, który jest straszliwie niezoptymalizowany i zabuggowany, coś musi w tym być.

No i - instalacja wtyczki - trzeba wpisać w google "jak zainstalować wtyczki do virtualduba", cholernie trudne.

Najlepszy będzie oczywiście Sony Vegas Platinum lub Pro, oczywiście w wersji 10 (11 ma za dużo zbędnych ficzerów). Nie trzeba do niego nic doinstalowywać. Ma darmową wersję próbną, którą polecam, a jeśli się spodoba to oczywiście polecam pełną wersję.

No właśnie, wątpie żeby początkujący był skłonny wydawać kilkaset złotych od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melon

Jasne, ale według mnie VirtualDub ma w połączeniu ze swoimi wtyczkami duże możliwości, "na czysto" ma mniej możliwości - bo jest darmowy, ma być z założenia lekkim programem, ale z dużymi możliwościami konfiguracji.

A z odpowiednimi wtyczkami nie jest gorszy, a inny.

A oryginalność ceni się na youtubie (a raczej trolle ciągle piszą "kopiujesz od x" :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...