Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pumba

Jaki system operacyjny (FL Studio 10)

Polecane posty

Witam. Do tej pory korzystałem z Windowsa XP SP3. Powyłączałem niepotrzebne obsługi, wyłączyłem dźwięk i efekty wizualne. Nie instalowałem żadnych gier, jedynie kilka programów użytkowych i muzycznych. Czyściłem regularnie CCleanerem, jednak komputer po dwóch / trzech tygodniach płynnego działania zaczął zamulać. Zastanawiam się czy będzie możliwe znalezienie lepszej alternatywy od XP na moim sprzęcie. Bawię się w produkcję muzyczną, korzystam z programu FL Studio 10, posiadam zewnętrzną kartę muzyczną creative emu 0404 (pod nią podpięte trochę sprzętu jak mikser, monitory studyjne, klawiatura sterująca). Problem pojawia się przy nieco większym projekcie w FLu, Pomimo korzystania ze sterowników asio4all i posiadania zewnętrznej karty muzycznej, przy odtwarzaniu projektu zużycie procesora skacze do ok. 90%. A co za tym idzie - wszystko zaczyna się przycinać. Jaka może być tego przyczyna? Czy istnieje system na którym FL stanie się bardziej wydajny? Podaję parametry komputera :

Intel Pentium 4 CPU 3,00GHz, 2,5gb ram, Nvidia Geforce 7300GT.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mój znajomy ma komputer o nieco słabszych parametrach (system który ma zainstalowany to Windows 7 32bit)

i projekty, które u mnie przycinają, u niego działają bez zarzutu. Moje projekty nie są nawet nie wiadomo jak rozbudowane. Przykładowo jeden ze skończonych projektów zawiera : Linie basową, dwie ścieżki sampli (slicex), stopa, werbel, hihat, crashe. Z wtyczek : jeden kompresor, kilka equalizerów, soundgoodizerów, reverbów. Same podstawowe wtyki z FLa, nic ciężkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...