Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marnypopis

Rozwiązany: Problem z dyskiem (prawdopodobnie)

Polecane posty

Witajcie.

Jako, że mój komputer ostatnimi czasy dziwnie się zachowuje to postanowiłem założyć ten temat (mam nadzieję, że w dobrym miejscu).

Otóż wyżej wymieniony osobnik potrafi stawiać system ponad 10 minut. Ponadto od jakiegoś tygodnia nie da się go normalnie wyłączyć. tzn pojawia się radosne okienko informujące o trwającym wylogowywaniu, lecz po jakimś czasie wyskakuje bluescreen (wczoraj wylogowywał się ponad 40 minut. Jako, że późna pora (było już koło 1:00) zmuszała mnie do opuszczenia stanowiska wyłączyłem komputer starym i niezawodnym sposobem - wyjęciem wtyczki z gniazdka).

Innym problemem jest działanie urządzeń podpinanych przez usb (pendrive i drukarki), które w tym samym czasie zaczęły "gwiazdorzyć". Głównie zdarza się to właśnie gdy komputer włącza się długo.

Głównym podejrzanym jest dysk twardy (jeśli jest inaczej, to mnie poprawcie). Moje domniemywania opieram na doświadczeniu - w moim pierwszym kompie działo się podobnie (no może nie wyłączał się 40 minut, ale wywalał na pożegnanie bluescreeny).

Poza tym gdy na ekranie pojawia się komunikat "Trwa ładowanie systemu Windows" (czy jakoś tak) dioda przez te 10 minut milczy i nie pokazuje, że dysk pracuje.

Jako, że nie znam się na czytaniu S.M.A.R.T.-ów to mam nadzieję, że ktoś mądrzejszy coś z tego zrozumie:

S.M.A.R.T

Mój dysk twardy to:

Hitachi HCP 725050GLA380 ATA Device o pojemności 500 GB

Na koniec dodam, że sprawdziłem już wszelkie kabelki podłączone do dysku i są w dobrym stanie, a na komputerze nie ma żadnych wirusów.

Przepraszam, jeśli wyszło dość chaotycznie icon_frown.gif

CPU - Intel Core 2 duo e7400

GPU - AMD Radeon HD 6750

Płyta Główna - MSI G31M3 - F

4GB Ram od GOODRAM

Windows 7 Ultimate

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam avasta.

Screeny wrzucę jeśli HD Tune się łaskawie otworzy (on jak i kilka innych programów nie czasami nie chce się włączać)

Edit

Benchmark

Info

Jako, że muszę się już zbierać na studia napiszę tylko, że wczorajszy error scan nie wykrył żadnych nieprawidłowości (wszystkie pola były na zielono)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto długo oczekiwany screen z error scanu

Scan

W międzyczasie przeskanowałem komputer jeszcze Malwaresbytes Anti-Malware. Wykrył i usunął 2 zainfekowane pliki, co poskutkowało tym, że komputer zaczął się szybciej wyłączać i nie wywala już blue screena. Jak na razie wszystkie programy działają jak im programista nakazał (czasami, chwycą laga podczas włączania, ale grunt, że działają).

Jednak nadal komputer potrafi się włączać się dość długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BSoD tylko przez chwilę mignie, można go "zatrzymać" (klik). Poza tym możesz jeszcze sprawdzić, co znajduje się w tym miejscu: Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Podgląd zdarzeń -> Dzienniki systemu Windows -> System.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz już problemów, to raczej daj sobie spokój. Co najwyżej przejrzyj usługi, sprawdź ich stan, bo może niektóre są wyłączone, a inne, które są od nich zależne, "sypią" błędami. Dodatkowo, jeśli tego nie robiłeś, zaktualizuj wszelkie stery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...