Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Baczak

Vista i XP [Pytanie]

Polecane posty

Właśnie posiadam Windows XP oraz Windows Vista. I mam pytanie.?

Czy moge mieć oba te systemy zainstalowane naraz?? Tzn. Czy moge mieć Viste i Xp. Czyli móc się przełączyc z xp na viste. Aby miec na Viscie dx 10, a na XP gry typu Diablo które nie idzie na Vista.

Np

Wybierz system:

Windows XP

Windows Vista

Aby takie coś jakby mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodziło, tylko trzeba wybrać nową instalację, a nie aktualizację. Vista sama powinna wykryć XP i stworzyć odpowiednie menu wyboru systemu. A instalacja 2 systemów na jednej partycji mija się z celem, więc muszą być zrobione co najmniej 2 partycje (dla każdego systemu osobna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz...chcesz zainstalowac Viste na Viste czy jak ? Myslalem ze chodzi o instalke XP obok Visty (na np drugiej partycji) :) A w takim przypadku to najprosciej wlozyc plytke do napedu, zresetowac kompa i pojawi sie taaki napis 'aby kontynuowac/instalowac nacisnij dowolny klawisz'. Wciskasz go i rozpoczyna sie kreator instalacji XP-ka. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce instalowac VIsty na Viste;p Mam Viste na partycji C i chce zainstalowac rownolegle Xpka na partycji I;P zeby pozniej miec mozliwosc wyboru wina w ktorym chce pracowac. Czy to jest mozliwe w ogole;p?

--

2 posty wczesniej pomylilem sie co Cie pewnie w blad wprowadzilo;p ale juz sie poprawilem:)

EH myslalem ze wszystko idzie w dobrym kierunku ale niestety;(Pojawil sie taki komunikat:"Ponizsza lista przedstawia istniejace na tym komputerze partycje oraz obszar nie przydzielony do zadnej partycji..."I w ramce na dole gdzie powinna znalezc sie ta lista nie bylo nic poza tym "<nie ma dysku w tej stacji>" a gdy kliknalem strzalke w gore to wystapil jakis error... da sie cos z tym zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja ma jeszcze inny problem. Zamierzam kupić za granicą (konkretnie w Szwecji) laptop z Windowsem Vista Home Premium.

I tu pojawiają się problemy.

1. Jak mogę zmienić język na polski? Czy istnieje jakiś prosty sposób?

2. Jeśli musiałbym już kupować nowy polski Windows Vista(zamierzałbym kupić Ultimate) to czy nie będzie problemów z przeinstalowaniem?

3. Co z komponentami laptopa? Czy trzeba będzie na nowo instalować jakieś sterowniki (np. do karty itd...) jeśli zainstaluje ten nowy Windows?

4. Czy tak naprawdę różni się wersja OEM od BOX?

No to chyba było by wszystko. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm OEM jezeli mi sie dobrze wydaje to jest tylko dla ciebie a BOX dla np firmy i wiekszej ilosci kompow, na ktorych chcesz ja zainstalowac.

w viscie jest windows update- tam pobierzesz darmo wersje jezykowe. po 2 - laptopy sa do kitu. sterowniki nie powinny miec zgrzytu z powodu wersji jezykowej. co do nowego winda to mysle ze jak masz juz laptopa z plytka z oryginalnym systemem to bez sensu jest kupowanie drogiego tylko dla jezyka. inna rzecz ze ultimate jest najlepszy ale drogi. jak masz kase to kupuj, tylko zebys nie mial zalu poniej ze pieniadze w bloto. a po ento to czemu nie wspomagasz polskiego rynku?? ;p joke D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...