Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tomaszsienkiewicz

Za słaby zasilacz do komputera

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post dlatego z góry przepraszam jeżeli temat jest w złym miejscu. Mam taki problem że nie dawno kupiłem komputer stacjonarny:

Procesor - AMD X6 FX 6100 AM3 Six Core 3.3ghz CPU

Płyta główna - Asus M5A78L-M/USB3 Motherboard

Dysk twardy - 1 TB Serial ATA Hard Drive

RAM - 8 GB DDR3 1600 PC12800 Memory

...do tego zintegrowana karta graficzna - ATI Onboard Graphics With HDMI Output

Jakiś czas temu dokupiłem karte graficzną Palit GeForce GTX 460 2 GB...po podłączeniu i odpaleniu gry (Battlefield Bad Company 2) za kilkunastu minutach zasilacz się spalił (komputer się wyłączył po czym w zasilaczu trzasnął bezpiecznik)...chciałbym również podkreślić to że zasilacz był 500 WAT'owy. Mam zamiar kupić zasilacz 750 W. Czy ten zasilacz będzie w stanie udźwignąć w.w sprzęt? Komputer kupiłem już złożony z wymienioną specyfikacją więc podejrzewam że zasilacz był dostosowany akurat do tego sprzętu który raczej nie uwzględniał dodatkowej mocnej karty graficznej. Jak myślicie ? Zaznaczam że w sprawach komputerowych jestem początkujący więc prosze o wyrozumialość i dziękuje z góry za odpowiedź ;) pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki i jaki model zasilacza był w zestawie? Sądząc po tym, że komputer wygląda na śmieciowego gotowca z Allegro, to pewnie i dołączony zasilacz się nadawał jedynie na śmietnik. Bo 500W do GTX460 wystarczyłoby po podkręceniu nawet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...