Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliee0

WDC WD1600BEVT-22A23T0 - problem z dyskiem

Polecane posty

Witam.

Posiadam następujący problem z dyskiem z tematu.

Kupiłem kiedyś laptopa od gościa, który dostał go od bodajże Orange na abonament czy coś tego typu i laptop zacinał się przed ładowaniem systemu. Po zmianie dysku wszystko było ok, ale na innym laptopie dysk dział normalnie.

Teraz ten dysk leżał i się kurzył i podpiąłem go do stacjonarnego, 160 GB zawsze się przyda i działa, tylko problem w tym, że jak np. słucham muzyki to przycina się co losowy czas, raz np. w 30 sekundzie, raz w minucie, a raz w ogóle.

Przysłuchałem się dyskowi i podczas tej przerwy on nawet nie pyka, tylko się jakby wyłącza i włącza. Przerwa z muzyce trwa ok. 1-2 sekundy.

W opcjach zasilania mam wszystko na maks. wydajność i wyłączenie dysków też wyłączone.

Dysk nowy i dziwna sytuacja, jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test powierzchni programem MHDD.

http://i.imgur.com/YXku0.jpg

Mogę wykonać pełny format i nadpisywanie danych, o ile przyniesie to jakieś pozytywne efekty. W sumie mogę wszystko zrobić, aby go przywrócić do 100% sprawności. Dysk prawie, że nieużywany, a szkoda go, bo jest dość warty. Nigdy nie upadł i nie było ryzyka na jakieś wstrząsy, etc. Czasem "pyka", ale tylko jak jest nieużywany i po tym znów się "włącz i wyłącza".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...